Pobjede Lovćena, Sutjeske, Teoda, Jedinstva i Zete

Cetinjani stigli do osmog trijumfa u sezoni, a Ulcinj nastavio krizu, vezao peti poraz
1 komentar(a)
Ažurirano: 14.12.2013. 21:54h

Lovćen je teže nego što se očekivalo došao do trijumfa, osmog u sezoni, u duelu sa ABS Primorjem.

Domaći sastav je bolje odigrao prvo poluvrijeme, kada je stekao devet poena viška.

U nastavku su gosti bili bolji, stigli su prednost ABS primorja i ušlo se u neizvjensu završnicu.

Cetinjani su imali napad za pobjedu, ali je promašio Mašan Vrbica.

U produžetku su gosti bili spretniji i srećniji i došli su do slavlja.

Vrbica je sa 21 poenom (sedam asistencija) bio najbolji kod Lovćena, a odličnu rolu imao je Aleksandar Milić (14, trojke 8-4).

U domaćem timu bolji od ostalih bio je Bojan Ratković (26, 10-8 dvojke, 2-1 trojke).

Odlično su izabranici Dušana Dubljevića odigrali u duelu sa Ibrom, pogotovo u prvom poluvremenu.

U prvih 15-ak minuta nastavka, nedostajalo im je koncentracije, zbog čega su im se Rožajci približili na svega tri poena, ali i sam finiš meča obilježila je požrtvovana igra domaćih, tako da se pitanje pobjednika nije postavljalo.

Miloš Kuveljić sa 21 poenom (9-4 trojke) je bio najbolji kod Sutjeske, dok se u sastavu Ibra istakao Goran Oluić (19 koševa, osam skokova).

Teodo je opravdao ulogu favorita u duelu sa Centrom.

Samo u prvoj četvrtini gosti su koliko-toliko parirali domaćinu, koji su u drugom periodu pojačali tempo i na veliki odmor su otišli sa 18 poena viška (43:25).

Do kraja meča prednost Teoda je rasla do konačnih plus 32 (99:67).

Miljan Bocka je bio najefikasniji akter meča sa 21 poenom (dvojke 7-6, trojke 3-3), a pratili su da Vladimir Starovlah (14) i Srđan Subotić (14).

Arso Leković je bio jedini raspoloženi za igru u sastavu iz Bijelog Polja sa 30 koševa.

Nakon velike borbe, Jedinstvo je protiv Mornara stigli do 5. pobjede ove sezone.

Bjelopoljci su vodili praktično tokom čitavog meča, gosti su pet minuta prije kraja prišli na 76:74, ali dalje od toga nisu mogli.

Danilo Drašković (26 poena, 11 skokova) i Marko Ljujić (23, 14) su u pobjedničkom timu ostvarili dabl-dabl učinak.

U redovima gostiju istakao se Marko Perović (24 koša).

Ulcinj je definitivno u krizi, pošto je u duelu sa Zetom upisao 5. uzastopni poraz.

Meč je riješen do poluvremena, kada su gosti stekli dvocifrenu prednost (49:39), koju su sačuvali do kraja.

Mihailo Sekulović je odigrao perfektan meč.

Dao je 27 poena uz svega jedan promašaj iz igre (13-12), a pratio ga je Aleksandar Bogojević (23 poena, trojke 6-4).

U domaćem timu istakli su se Damjan Kandić (25 koševa, osam skokova), Darko Vujačić (15 pogodaka) i Nikola Novaković (14).

ABS Primorje - Lovćen 78:82 (18:23, 24:10, 8:17, 18:18, 10:14)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Dragojević (Podgorica), Kićović (Bar), Filipović (Nikšić).

ABS Primorje: Ratković 26, Dabović 10, Spaić, D. Arapović, Savić 4, Popović, S. Arapović 9, Kovačević 4, Gardašević, Baćović 11, Jović 14, Sušić.

Lovćen: Rabrenović, Nikolić 10, Miličković, Tmušić 3, Vrbica 21, Popović 5, Ljubenković 9, Milić 14, Borilović 8, Ševaljević, Zejak 12, Milović.

Sutjeska - Ibar 85:72 (22:15, 27:19, 8:18, 28:20)

Nikšić - Dvorana: Sportskog centra. Gledalaca: 400. Sudije: Jokić, Popović, Kajević (Podgorica).

Sutjeska: Đurović 5, Harper 13, Kovač, Lončar, Popović 10, Kuveljić 21, Vujošević 11, Vujović, Ilić 12, Gavranić 9, Žižić 2, Čvorović.

Ibar: Perović 6, Kardović, Đurović, E. Kalić, Hadžibegović, Nurković 6, A. Kalić 18, Cikotić, Oluić 19, Zejnilović 2, Numanović 11, Simović 10.

Teodo - Centar 99:67 (18:13, 25.12, 26:19, 30:23)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 150. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Kostić (Ulcinj), Muhadinović (Cetinje).

Teodo: Krivokapić 8, Šarić 2, Pekić, Vučurović 12, Kunjić 7, Bošković 10, Petković, Džonson 10, Subotić 14, Korać, Starovlah 15, Bocka 21.

Centar: Radović, Ljujić, Šekularac 2, Zlajić 8, Bošković, Slavković, Knežević 6, Hadžibegović 9, Leković 30, Topuzović 3, Alihodžić 9.

Jedinstvo - Mornar 86:79 (27:22, 22:21, 17:22, 20:14)

Bijelo Polje - Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 300. Sudije: Savović (Podgorica), Janjušević, G. Vojinović (Nikšić).

Jedinstvo: Tičević, Fisik 5, Jovanović, Radović, Vuković 5, Omerović 13, Babača 12, Mušović 2, Konatar, Ljujić 23, Jeknić, Drašković 26.

Mornar: Damjanović 17, Pavićević 8, Pajović 4, Unkašević, Milović 2, Vušović, Milošević 18, Miković 2, Perović 24, Kosanović, Mandić, Latković 4.

Ulcinj - Zeta 86:94 (24:22, 15:27, 27:20, 20:20)

Ulcinj - Dvorana: SC “Bratstvo jedinstvo”. Gledalaca: 240. Sudije: Šutulović, Šundić, Radulović (Podgorica).

Ulcinj: Latković 5, N. Ivanović 6, Krivokapić, R. Ivanović 6, Krgović, Milatović 9, Medenica 2, Novaković 14, Kandić 25, Pejović 2, Vujačić 15, Osmajić 2.

Zeta 2011: M. Raičević 3, Jovović, Brajković, Bogojević 23, Koljević, Milićević 8, Ćalić 8, Jocović 16, Rakočević 9, F. Raičević, Sekulović 27, Vučković.