Čudo Partizana u Istanbulu

Partizan sada zavisi od Nantera - ako Francuzi sjutra izgube na gostovanju Budiveljniku u Ukrajini, Partizan će u posljednjem kolu kod kuće protiv CSKA igrati za prolaz u narednu fazu
22 komentar(a)
Košarkaši Partizana, Foto: ABA liga
Ažurirano: 12.12.2013. 23:18h

Senzacionalnom pobjedom nad Fenerbahčeom u Istanbulu, košaršaši Partizana ostali su u trci za plasman u Top 16 fazu Evrolige.

“Crno-bijeli” su fantastično otvorili meč, u prvoj četvrtini imali su čak 17 poena prednosti, ali kada je Fenerbahče u trećoj dionici otišao na plus osam, činilo se da će izabranici Željka Obradovića uknjižiti rutinsku pobjedu.

Tada su se ponovo probudili gosti i serijom od 10:0 na početku posljednje četvrtine prešli u vođstvo koje Turci nisu stigli do kraja, iako su u posljednjim sekundama imali dva šuta za izjednačenje.

Ovo je tek drugi poraz Fenerbahčea na devet mečeva, a treća pobjeda Partizana. Ekipa Duška Vujoševića sada zavisi od Nantera - ako Francuzi danas izgube na gostovanju Budiveljniku u Ukrajini, Partizan će u posljednjem kolu kod kuće protiv CSKA igrati za prolaz u narednu fazu. Ako Francuzi izgube oba meča (u posljednjem kolu dočekuju Fenerbahče), Partizan će proći i ako izgubi od CSKA.

Crvena zvezda je beogradskoj “Areni”, u meču bez takmičarskoj značaja drugi put ove sezone savladala Laboral Kuću (81:65). Presudila je prva četvrtina, koju je ekipa Dejana Radonjića dobila čak 19 razlike. Barselona je u derbiju izgubila u Moskvi od CSKA.

Rezultati - Grupa A: CSKA - Barselona 79:65 (20:21, 22:10, 11:21, 26:13), Fenerbahče - Partizan 77:79 (17:30, 20:9, 23:20, 17:20). Sjutra: Budiveljnik - Nanter.

Grupa B: Žalgiris - Anadolu Efes 65:63 (16:16, 18:20, 28:16, 3:11). Sjutra: Milano - Brose Baskets, Real Madrid - Strazbur.

Grupa C: Olimpijakos - Montepaski 78:73 (15:17, 10:19, 21:21, 32:16), Unikaha - Bajern 77:72 (29:20, 14:17, 13:23, 21:12). Sjutra: Galatasaraj - Zjelona Gora.

Grupa D: Crvena zvezda - Laboral Kuća 81:65 (25:6, 20:20, 16:25, 20:14), Makabi - Lijetuvos Ritas 78:71 (11:19, 26:13, 24:19, 17:20). Sjutra: Lokomotiv Kuban - Panatinaikos.