Teodo izgubio i od Peći

To je sedmi uzastopni poraz tivatskog tima, nakon startnog trijumfa protiv bugarskog Balkana
6 komentar(a)
Ažurirano: 11.12.2013. 20:42h

Košarkaši Teoda su na poluvremenu meča u Peći imali 17 poena viška (41:24) i činilo se da su na putu da prekinu niz od šest vezanih poraza.

Međutim, u nastvaku meča igrači Peje su zaigrali sjajno, prednost se topila iz minuta u minut, pa je na ulasku u posljendju četvrtinu naš predstavnik imao samo dva poena viška (54:52).

Serijom 8:2, ekipa Danijela Luca je u 34. minutu preokrenula (60:56) i do kraja meča igrači Teoda nisu uspjeli da stignu rivala, pa su vezali i sedmi uzastopni neuspjeh.

Najbolji akter meča bio je Samir Šaptahović, nekadašnji član Mornara, sa 27 poena (trojke 11-6), a pratio ga je Fredi Haus (17).

U poraženom timu Nikola Korać je bio najefikasniji sa 16 poena, Manuel Džonson je dodao 12, a Savo Đikanović je ostvario dabl-dabl učinak (po 10 koševa i skokova).

Naredni duel Tivćani igraju 15. januara 2014. godine u gostima protiv Galil Gilboe.

Peja - Teodo 70:66 (12:19, 12:22, 28:13, 18:12)

Peć - Dvorana: “Karagači”. Gledalaca: 1.000. Sudije: I. Mitrovski, Z. Mitrovski, Ferevski (Makedonija).

Peja: Šaptahović 27, Radoni, V. Grapci, Edvards 2, Haus 17, R. Grapci, Šima 2, Hajrizi 7, Odufuva 6, Hisenagoli, Breca, Šimović 9.

Teodo: Krivokapić, Sarić, Pekić, Vučurović 6, Kunjić 5, Bošković 8, Đikanović 10, Džonson 12, Subotić 5, Korać 16, Starovlah, Bocka 4.