Novi poraz Orlanda

Pobjedu su ostvarili i košarkaši Sakramenta, koji su pred svojim navijačima savladali Dalas 112:97.
Orlando, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.12.2013. 09:59h

Orlando, u čijem timu ponovo nije bilo povrijeđenog Nikole Vučevića, poražen je od Memfisa sa 95:84, u juče odigranom meču NBA lige. Za "magične", to je još jedan poraz u nizu kojim su dospjeli na dno Istočne konferencije, daleko od plej-of zone. Slabiji su samo Njujork i Milvoki.

U noći između ponedjeljka i utorka sa sjajnom ovogodišnjom formom nastavili su košarkaši Portlanda, dok je Golden Stejt neočekivano poražen na gostovanju Šarlotu.

Portland je na krilima svog najboljeg igrača, Lamarkusa Oldridža, slavio protiv Jute u Solt Lejk Sitijusa 105:94. Oldridž je za 34 minuta na parketu ubacio 24 poena, te upisao šest skokova i četiri asistencije. Damian Lilard je dodao 18 koševa, a Vesli Metjus 16. Domaćini su se dobro držali samo u prvoj četvrtini, a onda su se raspali pred gorostasnim gostima.

Šarlot je pred svojim navijačima iznenadio Golden Stejt. "Bobketsi" su preživjeli najbolje ovosezonsko veče Stivena Karija koji je ubacio 43 poena, ali je za to morao da potroši čak 32 lopte! Sjajni trojkaš je ispalio čak 16 lopti iza crte za tri poena, a pogodio je svega pet. Cijela ekipa Golden Stejta uputila 37 pokušaja za tri poena, a ušlo je svega 11 lopti, odnosno 29,7 odsto.