Budućnost Voli savladala Cedevitu

56 pregleda 15 komentar(a)
Budućnost Voli, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.12.2013. 20:14h

Budućnost Voli je, bez prvog plejmejkera Aleksandra Ćapina, ostvarila važnu pobjedu protiv Cedevite i ostala u vrhu tabele ABA lige.

Duel su obilježila dva različita poluvremena domaćina.

U prvom je viđena loša igra, prije svega u napadu. Izuzetno uska zonska odbrana Zagrepčana 2-3 stvarala je dosta problema domaćim košarkašima.

Na taj način gosti su “provocirali” šut za tri poena, a od 16 pokušaja igrači Budućnost Volija su pogodlili samo jedan.

Međutim, i pored toga na odmor su otišli sa minusom od pet poena.

U nastavku je viđena bolja igra “plavih” i u odbrani i u napadu, proradio je i šut i na kraju su upisana dva nova boda.

Aleksa Popović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21 poenom (dvojke 8-5, trojke 6-3), Vladimir Mihailović je dodao 14, a Suad Šehović 11.

U poraženom timu samo je Nolan Smit bio dvocifren (16).

Sem početnog vođstva domaćina (2:0), sve ostalo je u prvom poluvremenu proteklo u znaku gostiju.

Zona 2-3 stvarala je probleme Podgoričanima, nisu uspjeli da nađu rješenje, a Cedevita je to kažnjavala i konstantno bila u vođstvu.

Najveću prednost gosti su imali u 14. minutu kada je pogodio Jusuf Nurkić za plus 11 (28:17).

Do odlaska na veliki odmor, Podgoričani su uhvatili priključak (28:33).

Kako je šutirala za tri poena, Budućnost Voli je imala podnošljiv minus nakon prvih 20 minuta.

Bilo je jasno da šut Podgoričana mora da proradi, što se desilo na startu drugog poluvremena.

Vezali su četiri trojke i u 26. minutu stigli su do preokreta (41:39). Od tog momenta, pa do kraja meča Budućnost Voli nije ispuštala prednost, ali nije uspijevala ni da se značajnije odlijepi.

Odluka o pobjedniku pala je za svega 40-ak sekundi.

Prvo je Mihailović realizovao dva bacanja (59:56), potom Aleksa Popović jedno (60:56), a na kraju je Aleksa Popović pogodio za dva za 62:56 (39,1 sekundu prije kraja).

Pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da “plavi” u samoj završnici nisu promašili četiri bacanja...