Poraz Orlanda u Vašingtonu, Portland srušio Indijanu

Vučević je u porazu od Vašingtona 98:80 učestvovao sa deset poena i osam skokova
Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.12.2013. 10:27h

Orlandu i Nikoli Vučeviću nije prijalo gostovanje u Vašingtonu - "magični" su glatko poraženi sa 98:80, čime su nakon 17 mečeva pali na 35,3 odsto učinka.

Crnogorski centar završio je meč sa 10 poena i osam skokova, a imao je i pet izgubljenih lopti za 26 minuta koliko je proveo na parketu "Veržn centra" u Vašingtonu. Bila je to najgora ofanzivna partija Orlanda ove sezone, ili najbolja Vašingtona u defanzivi, kako ko gleda na stvari. Domaći tim je prvi put od 3. novembra 2009. premašio 50 odsto učinka, pa su se nakom meča probudile i plej-of ambicije.

"To je ono što smo željeli. Ali, moramo da nastavimo ovako i ostanemo iznad te brojke 50", kazao je najefikasniji na meču, Trevor Ariza iz Vašingtona.

Derbi noći igrali su lideri Zapada i Istoka, Portland i Indijana Pacersa, a "pejsersi" su doživjeli tek drugi poraz ove sezone.

Indijana je u "Moud centru" vodila od početka prve četvrtine, pa sve do prvog minuta posljednje dionice, kada je Demjan Lilard ubacio trojku za prvo vođstvo Portlanda na meču. Iako su poznati po sjajnom učinku za tri poena, "blejzersi" su do posljednje četvrtine ubacili tek jednu tricu. Ali, nakon prve su uslijedile još tri trojke, koje su na kraju i prelomile meč.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Pol Džordž iz Indijane, koji je ubacio rekord karijere - čak 43 poena. I finišu je zaređao s trojkama, ali nije mogao sam protiv raspoloženih Oldridža (28) i Lilarda (26 poena).

San Antonio je košem Tima Dankana 0,4 sekunde prije kraja bio bolji od Atlante 102:100, dok je Nju Orleans je košem Holideja slavio u Čikagu, u nevjerovatnom meču sa tri produžetka.

Vašington - Orlando 98:80