Hjustonu derbi Teksasa, Peković odličan protiv Dalasa

Džejms Harden, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.12.2013. 07:28h

Derbi Teksasa pripao je Hjuston, koji je u "AT&T Centru“ nanio San Antoniju prvi poraz na domaćem terenu ove sezone, a treći ukupno. Rokitsi su odličn odigrali meč, posebno prvo poluvrijeme, a u jednom trenutku su imali i 23 poena prednosti.

Međutim, na kraju su morali da strijepe za trijumf, a sve dileme otklonio je Čendler Parson zakucavanje, 16 sekundi prije kraja, za nedostižnih 110:106. Prethodno je Manu Đinobili promašio trojku za vođstvo "mamuza“.

"Velika pobjeda za nas. Prošle godine bi nas oni dobili u ovakvoj završnici, a sada smo pokazali da smo sasvim druga ekipa. U San Antoniju je uvijek bilo teško igrati, a mi smo pokazali kvalitet, otpornost i došli do trijumfa“, rekao je bek gostiju Džejms Harden.

Harden je meč okončao sa 31 poenom uz sedam asistencija, parsons je dodao 25, a Dvajt Hauard 13 uz 11 skokova. Dabl-dabl učinak imao je i Terens Džons (10, 16 uhvaćenih lopti).

"Velika lekcija za nas. Kada protiv sebe imati kvalitetan tim, morata da igrate dobro svih 48 minuta, a mi smo to radili samo pola utakmice“, objasnio je Greg Popović, trener San Antonija. Toni Parker je bio najbolji u poraženom timu sa 27 poena i osam asistencija. Tim Dankan je upisao 20 (osam skokova), Marko Belineli 18 (trojke 6-4).

Minesota je došla do devet pobjede u sezoni i to protiv Dalasa u gostima. "Vukovi“ su vodili tokom većeg dijela meča, a trijumf je osigurao trojkom Kevin Martin, nešto više od tri minuta prije kraja, za 103:92.

"Martin je bio sjajan. Ispustili su ga iz vida nekoliko puta, a on je sve to kaznio trojkama. Mislim da je to okrenulo cijelu utakmicu“, bio je zadovoljan strateg Minesote Rik Adelman.

Martin je upisao 17 poena (trojke 6-4), Kevin Lav ga je pratio sa 21 i 11 skokova, a Nikoli Peković je nedostajao jedna skok za dabl-dabl učinak (21, devet uhvaćenih lopti). Reprezentativac Crne Gore imao je sjajan šut iz igre 13-10. Monta Elis (26) i Dirk Novicki (23) bili su najboli u sastavu Maveriksa.

"Moraćemo da naučimo nešto nakon ovoga. Težak poraz za nas, četvrti u posljednjih pet utakmica. Ovo je test za timski duh i koliko smo psihički jaki“, objasnio je Rik Karlajl, prvi stručnjak Dalasa.

Čikagu ne ide bez Derika Rouza. Bulsi su poraženi od Klivlenda i gostijuću turneju bez najboljeg igrača okončali su sa skorom 1-5. Kavalirsi su voditili tokom čitavog meča uz odličnu igru Endrju Bajnuma (20, 10 skokova), a dabl-dabl učinak imao je i Tristan Tompson (14, 14 uhvaćenih lopti). Odličan je bio i Dion Veiters (20).

Na drugoj strani, Luol Den je pored svog imena upisao 27 koševa i 11 asistencija.

Dobrom igrom u prvom poluvremenu, Bruklin je stigao do trijumfa protiv Memfisa u gostima. Netsi su dali 97 poena, a tri igrača čak 67 - Džoe Džonson (26, trojke 7-4), Endrju Bleč (21) i Bruk Lopez (20, devet skokova). Kvinsi Pondekster je bio najbolji u poraženom timu (22).

Finiks - Juta 104:102

(Dragić 24p, 9as, frej 17p - Burk 20p, Džeferson 15p)

Milvoki - Boston 92:85

(Majo 22p, Najt 20p, Henson 13p, 13 sk - Salindžer 21p, 14sk, Kraford 18p, Grin 18p)

San Antonio - Hjuston 106:112

(Parker 27p, 8as, Dankan 20p, 8sk - Harden 31p, 7sk, Parsons 25p)

Dalas - Minesota 106:112