Pobjeda Teoda, Sutjeske i Ibra

66 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 30.11.2013. 20:27h

Miodrag Kadija je imao uspješan debi na klupi Teoda.

Tivćani su na svom terenu, odličnom igrom u trećoj četvrtini, savladali Zetu 2011 i nanijeli joj drugi poraz ove sezone.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, koji su imali četiri poena viška (34:30).

U nastavku su igrači Teoda zaigrali bolje i uspjeli su da preokrenu rezultat (61:55), a stečenu prednost sačuvali su do kraja za peti trijumf u šampionatu.

Savo Đikanović je bio najbolji akter meča sa dabl-dabl učinkom (12 poena, 15 skokova).

Nikola Korać je upisao 17, a Nikola Vučurović 12 koševa.

Aleksandar Bogojević (23 poena) je bio najefikasniji u poraženom timu.

Košarkaši Sutjeske lako su izašli na kraj sa Mornarom.

Istina, gosti su bili bolji rival u prvoj četvrtini, ali nakon uvodnih 10 minuta sve je proteklo u znaku izabranika Dušana Dubljevića.

Predvođeni Petrom Popovićem, domaći košarkaši iz minuta u minut su uvećavali vođstvo, a nije nedostajo ni egzibicija u reketu Barana.

Sredinom prve četvrtine domaći sastav je imao vođstvo od 17 razlike (20:3) i već tada se mogao naslutiti konačan pobjednik.

Ibar je i u drugoj četvrtini držao visok ritam, pa je na odmor otišao sa plus 21 (55:34).

Do kraja meča jedina dilema je bila konačan rezultat.

Asmir Numanović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 14 poena (8-7 za dva), dok se kod gostiju istakao Nemanja Šekularac (16).

Sjutra: Jedinstvo - ABS Primorje (17), Ulcinj - Lovćen (18.05).

Teodo - Zeta 69:64 (16:18, 14:16, 22:12, 17:18)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Dvorana: 600. Sudije: Rutešić, Kaluđerović (Nikšić), Kostić (Ulcinj).

Teodo: Krivokapić 9, Sarić, Pekić, Vučurović 12, Kunjić 3, Bošković 6, Đikanović 12, Džonson 8, Subotić, Korać 17, Starovlah, Lempli.

Zeta 2011: Raičević 5, N. Jocović 5, V. Jocović 13, Bogojević 23, Koljević 8, Rakočević 2, Ćalić, Milošević 1, Kovačević, Sekulović 8, Vučković, Brajković.

Sutjeska - Mornar 78:55 (17:16, 29:8, 17:15, 15:16)

Nikšić - Dvorana: Sportskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Šutulović, Dragojević, Savović (Podgorica).

Sutjeska: Đurović 8, Harper 12, Kovač 5, Lončar 2, Popović 16, Kuveljić 15, Vujošević 6, Vujović, Ilić, Gavranić 14, Žižić, Čvorović.

Mornar: Damjanović 1, Pavićević 6, Pajović 2, Unkašević 1, Milović 4, Vušović, Mandić, Miković 4, Perović 13, Kosanović, Pavić 22, Latković 2.

Ibar - Centar 98:64 (27:20, 28:14, 19:10, 24:20)

Rožaje - Dvorana: “Bandžovo brdo”. Gledalaca: 900. Sudije: Jokić, Radulović (Podgorica), Kićović (Bar).

Ibar: Perović 13, Feleć 10, Đurović 10, E. Kalić 2, Hadžibegović 4, Nurković 9, A. Kalić 13, Oluić 13, Zejnilović 4, Numanović 14, Simović 6.

Centar: Radović, Šekularac 16, Zlajić 11, Bošković, Slavković 2, Knežević 5, Hadžibegović 4, Leković 6, Topuzović 4, Alihodžić 16.