Poraz Budućnost Volija u Ankari

"Dobro smo počeli i imali rezultat u prvom poluvremenu. Međutim, napravili smo neke osnovne greške i dozvolili smo protivniku dosta lakih poena, što nas je dovelo do poraza", rekao je plej Nikola Ivanović
7 komentar(a)
TED Ankara - Budućnost Voli, Foto: Www.tedkolejlilersk.org.tr
Ažurirano: 27.11.2013. 19:06h

Budućnost Voli je bez prvog pleja Aleksandra Ćapina poražena od TED Ankare (prvi trijumf na svom terenu) i, najvjerovatnije, završila je evropsku epizodu za ovu sezonu.

Ostala je još samo teorija da od januara naš šampiona nastavi nastup u drugom po jačini evropskom klupskom takmičenju.

Potrebno je da Himik izgubi sve tri utakmice do kraja, odnosno da ga Budućnost Voli u posljednjem kolu savlada u “Morači” sa devet ili više razlike.

S obzirom na to da Ukrajinci u narednom kolu igraju sa posljednjeplasiranim Fehervarom kući, može se očekivati da će slaviti.

Što se tiče meča protiv TED Ankare, Podgoričani su igrali dobro u prvom poluvremenu, pa su na poluvremenu imali i minimalnu prednost (36:35).

Međutim, u finišu treće četvrtine, domaći sastav je prvi put došao do dvocifrene prednosti (57:47), ali su “plavi” uspjeli da se vrate.

To je bilo kratkog daha, nova serija turskom tima donijela im je plus 13 (67:54) u 33. minutu, što Budućnost Voli do kraja nije uspjela da stigne.

Mada je, ako ništa drugo, mogla da finiš učini zanimljivijim, ali je 41 sekundi prije kraja Suad Šehović promašio trojku kod rezultata 77:73.

"Dobro smo počeli i imali rezultat u prvom poluvremenu. Međutim, napravili smo neke osnovne greške i dozvolili smo protivniku dosta lakih poena, što nas je dovelo do poraza. Sada smo maksimalno fokusirani na ABA ligu i sljedecu utakmicu koju igramo sa Igokeom”, rekao je plej Nikola Ivanović.

Vladimir Golubović, bivši reprezentativac Crne Gore, predvodio je TED Ankaru do trijumfa sa dabl-dabl učinkom - 19 poena (dvojke 11-8) i 11 skokova.

Pratili su ga Klej Taker (16), Kristaps Valters (14) i Berkaj Candan (10).

U poraženom timu Vladimir Mihailović je dao 16, Aleksa Popović 15 (5-5 za dva), Đelil Aknidele je dodao 13 i osam skokova, a Šehović 11.

Prva četvrtina, kao i uvodni minuti druge, protekli su u igri koš za koš.

Za prvu opipljiviju prednost domaćina pobrinuo se Candan, koji je u 14. minutu pogodio za 24:18.

Međutim, uzvratili su gosti, napravili su seriju 13:6 i preokrenuli na 31:29.

U samoj završnici prvog poluvremena Mihailović je pogodio trojku, a Aleksandar Rašić dva bacanja za TED Ankaru za plus jedan za goste pred odlazaka na veliki odmor (35:36).

Akindele je na startu drugog poluvremena pogodio za 38:40, a onda je uslijedila mnogo bolja igra domaćeg sastava.

Do 28. minuta TED Ankara je napravila seriju 19:7 i prvi put stigla do dvocifrene prednosti (57:47).

Uspjeli su, na sreću, gosti da se do kraja treće četvrtine vrate u igru, pošto je Šehović pogodio za 58:54.

Odluka o pobjedniku pala je u periodu od 30. do 33. minuta, nakon što je turskim tim napravio seriju 9:0, koju je zaključio Rašić za velikih 67:54.

Podgoričani se nisu predavali, jurili su prednost domaćina i zahvaljujući Mihailoviću uspjeli su minut i 20 sekundi prije kraja da priđu na minus četiri (77:73).

Novu nadu im je dao Golubović, pošto je promašio dva bacanja, ali je Šehović promašio trojku, čime je u nepovrat otišla i posljednja šansa da se možda napravi i preokret.

Sve dileme otklonio je Kaner Erdeniz, 20-ak sekundi prije posljednjeg zvuka sirene, za nedostižnih 79:73...

"Pobijedili smo prvu utakmicu na našem terenu. U nekim mečevima nismo imali sreće, a sada smo došli u priliku da se borimo za drugi krug. Hvala puno svima na podršci, ali mislim da ova ekipa zaslužuje veću podršku. Sljedeće nedelje igramo važan meč sa PAOK-om, koga na gostovanjima prati preko 300 fanova, i potrebna nam je već podrška”, objasnio je Erkument Sunter, trener TED Ankare.

TED Ankara - Budućnost Voli 81:75 ( 16:16, 19:20, 23:18, 23:21)

Ankara - Dvorana: "Ankara arena”. Gledalaca: 500. Sudije: Piloidis (Grčka), Aranja (Španija), Mihaelides (Švajcarska).

TED Ankara: Kavaklioglu, Candan 10, Bibo, Erdeniz 5 (1-1), Plisnić 2 (1-0), Valters 14 (2-2), Rašić 9 (2-2), Golubović 19 (6-3), Taker 16 (2-1), Kamer, Ozkan, Bajgul 6.

Budućnost Voli: Šehović 11 (2-0), Mihailović 16 (1-1), M. Popović 2, Subotić, Komatina, Mugoša, Vitkovac 4 (2-2), A. Popović 15 (3-2), Akindele 13 (2-1), Ivanović 8 (3-2), Ćapin, Kolmen 6 (2-2).