Feniks slavio na gostovanju Orlandu, Vučević upisao dabl-dabl

Crnogorski reprezentativac protiv Sansa upisao 20 poena i 10 skokova
Nikola Vučević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.11.2013. 09:12h

Košarkaši Feniksa slavili su na gostovanju Orlandu sa 104:96, a do druge pobjede u dva dana Sanse je predvodio slovenački reprezentativac Goran Dragić sa 23 poena i 13 asistencija.

Najbolji u porazu Orlanda bio je Nikola Vučević sa 20 poena i 10 skokova, dok je Aron Afalo ubacio 16 poena.

Košarkaši LA Lejkersa pobijedili su Sakramento 100:86 u NBA ligi.

Najefikasniji u ekipi Lejkersa bio je Ksavijer Anri sa 21 poenom, od kojih je 12 ubacio u posljednjoj četvrtini i bio najzaslužniji za pobjedu svoje ekipe.

Španski centar Pau Gasol dodao je 20 poena, dok je Džodi Miks dodao joss 14.

U redovima Kingsa najbolji je bio Grejvis Vaskes sa 20 poena i sedam asistencija, dok je Demarkus Kazins upisao 17 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Košarkaši Detroita pobijedili su na gostovanju Bruklin Netse sa 109:97.

Najbolji u petoj ovosezonskoj pobjedi Detroita bio je Rodni Staki sa 27 poena i šest asiistencija. S druge strane, Netsi su upisali i 10 poraz, a za pobjedu nisu bila dovoljna ni 34 poena Džoa Džonsona. U porazu Bruklina Kevin Garnet je ubacio samo četiri poena.

Košarkaši LA Klipersa su na svom terenu ubjedljivo savladali Čikago sa čak 39 poena razlike - 121:82.

Utakmica je riješena još u prvom poluvremenu, a do desete pobjede Kliperse je predvodio Džered Dadli sa 21 poenom, dok je Blejk Grifin ubacio 15 uz 12 skokova.

U ekipi Bulsa najefikasniji je bio Luol Deng sa 22 poena, dok su po 15 poena postigli Karlos Buzer i Majkl Danvil.

Oklahoma je lako došla do pobjede protiv Jute - 95:73.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kevin Durent sa 19 poena, a istakao se i Serž Ibaka sa 17 poena, 11 skokova i tri blokade. U redovima Jute najbolji su bili Enes Karter i Rudi Gobert sa po 10 poena.