Budućnost Voli slavila u Solnoku

Pitanje pobjednika riješeno je nakon treće četvrtine, kada su gosti stigli do 16 poena viška (66:50)
10 komentar(a)
Budućnost Voli-Zadar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.11.2013. 18:16h

Budućnost Voli je ostvarila treću vezanu pobjedu na gostovanjima. Nakon Širokog i Kragujevca, “plavi” se sa dva boda vraćaju iz Solnoka.

Poslije prvog poluvremena koje je proteklo u koliko-toliko ravnopravnoj igri, “plavi” su u nastavku pojačali tempo, stigli do 16 poena prednosti (66:50) i meč rutinski priveli kraju.

Vladimir Mihailović je sa 23 poena (10 u drugoj četvrtini, 7-6 za dva) predvodio Podgoričane do novog slavlja.

Pratili su ga Aleksandar Ćapin sa 13 koševa (tri trojke, četiri asistencije) i Nikola Ivanović sa 12 pogodaka. Vili Voren je bio najefikasniji u domaćem timu (21 poen).

Podgoričani nisu najbolje otvorili meč, Solnok je u 4. minutu vodio 9:3.

Ulaskom Ivanovića i Mihailovića došli su do željene igre. Mihailović je vezao osam poena, pa je Budućnost Voli nakon prve četvrtine imala vođstvo od 18:15.

Kao i početak meča, tako su i uvodni minuti druge dionice pripali domaćinu.

Voren i Miljan Rakić su pogodili iza linije 6,75 metara za rezultatski preokret (26:23).

Nakon minuta odmora Igora Jovovića, gosti su se smirili, a Mihailović je opet uzeo stvari u svoje ruke - vezao je 10 poena, pa je Budućnost Voli na veliki odmor otišla sa prednošću od 37:32.

U nastavku meča uslijedila je potpuna dominacija Podgoričana.

Ćapin je pokazao zbog čega je doveden u redove Budućnost Volija - vezao je tri trojke.

Pridružio mu se Miloš Komatina sa pet poena, pa je pred posljednju dionicu semafor pokazivao maksimalnih 50:66.

Krenuli su izabranici Nedeljka Ašćerića na sve ili ništa, a gosti su se opustili nakon visoke prednosti.

Solnok je to iskoristio, napravio je seriju 17:7 i u 37. minutu prišao na minus šest (67:73).

Seriju domaćina prekinuo je Mihailović sa linije penala, a sve dileme je, ako ih je uopšte bilo, riješio trojkom Suad Šehović minut i 45 sekundi prije kraja za 78:67...