Pobjede Lovćena, ABS Primorja, Mornara, Zete i Jedinstva

59 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 23.11.2013. 20:54h

Lovćen je u derbiju savladao Sutjesku i stigao do pete pobjede ove sezone.

Pitanje pobjednika domaći sastav je riješio u trećoj četvrtini, kada je stigao do 14 poena viška (58:44) i rutinskom igrom meč je priveo kraju.

Čak pet igrača u Lovćenu je imalo 10 ili više poena, dok je Miloš Kuveljić (17) bio najefikasniji u poraženom timu.

ABS Primorje je stiglo do prve pobjede ove sezone i to u duelu sa Ulcinjom, koje je bilo favoriti pred ovaj duel.

Samo u prvoj četvrtini gosti su diktirali ritam, a već sredinom druge četvrtine ABS primoprje je stiglo do dvocifrene prednosti (32:19).

Od tog trenutka izabranici Dejan Jeftića kontrolisali su dešavanja na terenu i nisu dozvolili iskusnijim gostima da im ugroze trijumf.

Stefan Arapović (21, četiri trojke), Petar Kusovac (13, četiri trojke, osam skokova) i Bojan Ratković (10) predvodili su Novljane do slavlja.

Darko Vujačić (17) je bio najbolji u taboru gostiju.

Mornar je opravdao ulogu favorita u suretu sa Teodom.

Barani su tokom čitavog meča kontrolisali dešavanja na terenu i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Vukota Pavić je sa 16 poena i 13 skokova predvodio Mornar, a pratili su ga Marko Perović (18, osam uhvaćenih lopti) i Miroslav Damjanović (15).

U poraženom timu najbolji utisak ostavio je Nikola Vučurović (18 koševa).

Tri četvrtine je Ibar bio ravnopravan rival favorizovanoj Zeti.

I kada se činilo da će uslijediti neizvjesna završnica, domaćin je za prvih pet minuta posljednje četvrtine napravio seriju 22:5 i od rezultata 45:45 stigao do nedostižnih 67:50.

Aleksandar Bogojević je predvodio Zetu do pete pobjede sa 22 poena, tri asistencije i šest ukradenih lopti. Odlični su bili sa dabl-dabl učinkom Vladan Jocović (14 koševa, 12 skokova) i Mihailo Sekulović (14 pogodaka, 13 uhvaćenih lopti).

U poraženom timu bolji od ostalih bili su Asmir Numanović sa 14 poena (dvojke 7-7) i Armin Kalić sa 13.

Duel gradskih rivala zasluženo je pripao košarkašima Jedinstva.

Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu kada su izabranici Željka Rakočevića došli do 16 poena prednosti (45:29), a zatim su susret mirno priveli kraju.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Nenad Vuković (25 koševa) i Danilo Drašković (19, 10 skokova), dok se u poraženom timu istakao Nemanja Šekularac (19, trojke 5-4).

Lovćen - Sutjeska 74:64 (12:13, 20:18, 26:13, 16:20)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 300. Sudije: Z. Šutulović, Šundić, Popović (Podgorica).

Lovćen: Rabrenović, Nikolić 12, Miličković, Tmušić 7, Vrbica 13, Popović 13, Ljubenković 11, Milić, Sjekloća, Borilović, Ševaljević, Zejak 12.

Sutjeska: Đurović, Harper 5, Miljuš, Kovač 2, Lončar, Popović 12, Kuveljić 17, Vujošević 7, Vujović, Ilić 4, Gavranić 12, Žižić 6.

ABS Primorje - Ulcinj 69:59 (16:17, 24:15, 17:14, 12:13)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Jokić, Šanjević (Podgorica), Kićović (Bar).

ABS Primorje: Ratković 10, Dabović, Spaić, D. Arapović, Savić 6, Kusovac 13, S. Arapović 21, Kovačević 2, Novaković, Baćović 8, Jović 9, Sušić.

Ulcinj: Latković 10, Vuksanović, Krivokapić 4, Ivanović, Đoković, Tošić 4, Medenica 12, Glomazić, Barović, Pejović 9, Vujačić 17, Osmajić 3.

Mornar - Teodo 84:72 (18:15, 27:24, 13:16, 26:17)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Dragojević, Savović (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić).

Mornar: Damjanović 15, Pavićević 2, Pajović 7, Unkašević 3, Milović 5, Vušović 4, Popović, Miković 11, Perović 18, Kosanović, Pavić 16, Latković 3.

Teodo: Krivokapić 3, Sarić, Vučurović 18, Kunjić, Bošković 7, Đikanović 8, Petković, Džonson 10, Subotić 11 (2-1), Korać 8, Starovlah 5, Lempli 2.

Zeta 2011 - Ibar 72:57 (14:13, 17:14, 14:18, 27:12)

Podgorica - Dvorana: “Reks”. Gledalaca: 300. Sudije: Rutešić, Janjušević, G. Vojinović (Nikšić).

Zeta 2011: M. Raičević 2, Jovović 7, F. Raičević, Bogojević 22, Koljević 6, Milićević 2, Ćalić 3, Jocović 14, Milošević 2, Kračković, Sekulović 14, Vučković.

Ibar: Perović, Felić 5, Đurović 10, E. Kalić, Hadžibegović, Nurković 9, A. Kalić 13, Čiković, Oluić 2, Zejnilović, Numanović 14, Simović 4.

Centar - Jedinstvo 72:82 (15:27, 14:18, 20:24, 23:13)

Bijelo Polje - Dvorana: “Nikoljac“. Gledalaca: 100. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje).

Centar: Radović, Ljujić 4, S. Slavković, Šekularac 19, Zlajić 12, Bošković 2, A. Slavković, Knežević 9, Hadžibegović 5, Leković 13, Topuzović 4, Alihodžić 4.

Jedinstvo: Kovačević, Fisik 6, Jovanović 2, Radović 2, Vuković 25, Omerović 3, Mušović, Konatar, Tičević, Korać 17, Jeknić 8, Drašković 19.