Pobjede Oklahome i Denvera

Košarkaši Oklahome pobijedili su u noći između četvrtka i petka, na svom terenu, Los Anđeles Kliperse sa 105:91 i ostvarili osmu pobjedu u NBA ligi.
Kevin Djurent, Foto: Beta AP
Ažurirano: 22.11.2013. 10:13h

Kevin Djurent je predvodio Oklahomu u trijumfu kod kuće protiv Los Anđeles Klipersa sa 105:91, za osmu pobjedu u sezoni.

U meču u kojem je gost ograničen na svega 41,3 posto šuta, a Oklahoma nije spuštala prednost ispod šest poena, Djurent je upisao 28 poena, osam asistencija i šest skokova.

Serž Ibaka dodao je 17 poena, pet skokova i tri blokade, dok je Rasel Vestbruk postigao 12 poena, šest skokova i pet asistencija.

U ekipi Klipersa Blejk Grifin bio je najbolji sa 27 poena i 10 skokova, i tako na 10. od posljednjih 12 utakmica ostvario učinak od 20 i više poena i 10 i više skokova. Sa 17 poena i 12 skokova, Kris Pol je na 13. uzastopnoj utakmici ostvario dabl-dabl učinak, dok je Džamal Kroford dodao je 18 poena.

Na poluvremenu ove utakmice, navijač Oklahome, srednjoškolski profesor 33-godišnji Bred Braker pogodio je trojku sa polovine terena i osvojio nagradu od 20.000 dolara.

"Još sam u šoku. Ne mogu da vjerujem da je lopta ušla", kazao je Braker.

Interesantno, bila je to druga uzastopna utakmica Tandera na kojoj je navijač pogodio koš s centra.

"Ukoliko naši navijači nastave da pogađaju, bankrotiraćemo", uz osmjeh je rekao Djurent.

U drugoj utakmici večeri, Denver je u svom “Pepsi centru” pobijedio Čikago sa 97:87 i nanio mu peti uzastopni poraz u međusobnim duelima, sedmi na domaćem terenu.

Denver je utakmicu "prelomio" serijom od 13:0 na početku posljednje četvrtine trojkama Džordana Hamiltona i Nejta Robisona.

Džordan Hamilton bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 17 poena i šest skokova, Džej Džej Hikson dodao je 14 poena i devet skokova, a Kenet Ferid 12 poena i 11 skokova. Nejt Robinson utakmicu je završio sa 11 poena, od čega 10 u posljednjoj četvrtini.

U ekipi Čikaga, koja je prekinula niz od pet pobjeda, Derik Rouz je bio najefikasniji sa 19 poena, a Karlos Buzer dodao je 15 poena i 10 skokova.

Oklahoma siti - LA Klipers 105:91 (Djurent 28 p, Ibaka 17 p - Grifin 27 p, 10 sk)

Denver - Čikago 97:87 (Hamilton 17 p, Hikson 14 p, 9 sk - Rouz 19 p)