Budućnost Voli poražena od PAOK-a

Sigurno da je povreda lista Aleksandra Ćapina u 5. minutu uticala na igru domaćeg sastava, jer je Igor Jovović morao da traži alternativna rješenja
108 pregleda 23 komentar(a)
Budućnost - PAOK, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 19.11.2013. 20:25h

U utakmici bez prava na grešku, košarkaši Budućnost Volija nisu bili na svom nivou, nisu odigrali onako kako mogu, a to je iskusna ekipa PAOK-a znala da iskoristi i dođe do pobjede.

Ovim neuspjehom, naš šampiona je napravio dva koraka unazad kada je plasman u drugu fazu u pitanju.

Sigurno da je povreda lista Aleksandra Ćapina u 5. minutu uticala na igru domaćeg sastava, jer je Igor Jovović morao da traži alternativna rješenja, što je stvaralo probleme u organizaciji igre, pa u nekoliko navrata “plavi” nisu uspjeli da za 24 sekundu upute šut ka košu Grka.

U pojedinim trenucima sudije su čudnim odlukama unosile nervozu u redove Podgoričana, ali to ne može biti opravdanje za poraz.

Podatak da su samo tri puta vodili tokom meča (4:2, 36:34, 38:36), dovoljno govori da su bili daleko od slavlja.

Nakon početne igre koš za koš, PAOK je u 7. minutu poenima Jorgosa Bogrisa sa linije penala stigao do prve opipljivije prednosti (16:11).

Na startu druge dionice bilo je 19:26 i prvi minut odmora za domaći sastav.

To nije dalo rezultata sve do 19. minuta, kada je Budućnost Voli napravila seriju 8:0 i od 28:34, stigla je do 36:34.

Međutim, Bogris i Di Džej Kuper su poentirali, pa su gosti na veliki odmor otišli sa plus dva (40:38).

Meč je defnitivno riješen u trećoj četvrtini.

Grci su sjajno koristili rupe u odbrani domaćeg sastava nakon “pik en rola”, pa je Mark Pejn u 29. minutu poentirao za maskimalnih 61:50.

Do kraja meča Podgoričani su pokušali da se vrate u meč, jurili su prednost rivala i dva minuta prije kraja prišli su na 62:66.

Imali su napad za potpuni priključak, ali su Suadu Šehoviću suđeni koraci i vremena za preokret više nije bilo.

Kostas Haralampidis sa 21 poenom predvodio je Grke, a pratio ga je Bogris (17, 10-6 za dva).

Šehović (18, šest skokova) i Aleksa Popović (14) su bili jedini dvocifreni u domaćem sastavu.

Utakmica je, inače, bila prekinuta u 12. minutu, pošto je ka klupi gostiju bačena petarda.

Prekid je trajao desetak minuta, a policija je ispraznila prve redove u tom dijelu dvorane, pa je meč nastavljen do kraja bez većih problema.

Sa druge strane, na zagrijavanju je iz dijela tribina gdje su bili gostujući navijači, bačena petarda pred igračima Budućnost Volija.

Eksplodirala je pored Vilijema Kolmena, koji je pao na parket, ali se ubrzo pridigao.

Budućnost Voli - PAOK 69:75 (17:22, 21:18,13:21, 18:14)

Podgorica - Dvorana: “Morača“. Gledalaca: 3.500. Sudije: Herceg (Hrvatska), Matioli (Italija), Oberknežević (Srbija).

Budućnost Voli: Šehović 18 (1-1), Mihailović 4, M. Popović , Subotić, Komatina 8 (2-1), Mugoša, Vitkovac 6 (6-4), A. Popović 14 (6-5), Akindele 8, Ivanović 3, Ćapin 3 (2-1), Kolmen 5 (2-1).

PAOK: Pejn 13 (2-2), Kuper 12, Haralampidis 21 (4-4), Cohlas, Vučićević, Cairelis 1 (2-1), Dedas 6 (1-1), Margaritis 2 (2-2), Kales, Bogris 17 (6-5), Kaselakis 3, Liapis.