Čikago zaustavio Indijanu, Lav i Peković razbili Boston

Pejsersi upisali prvi poraz nakon devet pobjeda. Lav dao 23 poena, Peković 20, a obojica uhvatili po 12 lopti. Nikola Vučević odličan u porazu Orlanda od Dalasa
Derik Rouz, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.11.2013. 09:08h

Indijana je konačno zaustavljena, nakon devet pobjeda poražena je u duelu sa Čikagom.

“Bulsi” su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme nakon kojeg su stekli 25 poena prednosti (60:35).

Bio je to šok od kog se Pejsersi nisu mogli oporaviti u nastavku, sve što su uspjeli jeste da ublaže poraz.

Indijani ostaje za utjehu da je ostvarila najbolji start u ligi od postojanja franšize (9-0), a ovo je drugi najbolji start lige u posljednjih 11 godina.

U sezoni 2002/03. godine Dalas je startovao sa 14-0.

“Imali smo dobar start, a Indijana je promašivala neke šuteve koje obično pogađa. Sve u svemu, ovo je dobra pobjeda za nas u meču u kome smo igrali timski, nesebično”, rekao je Tom Tiboa, trener Bulsa nakon četvrog vezanog trijumfa njegovog tima.

Iako je bio rovit nakon što se povrijedio u ponedeljak protiv Klivlenda (propustio susret sa Torontom u petak), Derik Rouz je odigrao dobar meča.

Dao je 20 poena, a efikasniji od njega bio je Luol Deng (23, sedam skokova).

Roj Hibert je u poraženom timu imao dabl-dabl učinak (14, 10 skokova).

Kevin Lav i Nikola Peković su bili nerješiva enigma za Boston, pa je Minesota lako stigla do novog trijumfa.

Centraski tandem Timbervulfsa je dominirao tokom cijelog meča, što govori i dabl-dabl učinak.

Lav je dao 23 poena i uhvatio 12 lopti, dok je Peković upisao 20 (šut iz igre 9-8, bacanja 5-4) i uhvatio 12 lopti (osam u napadu).

Naš reprezentativac je postigao 10 poena u trećoj četvrtini, kada je Minesota i defintivno riješila pitanje pobjednika.

Ejveri Bredli je sa 27 poena bio bolji od ostalih u poraženom timu.

Orlando je poražen u duelu sa Dalasom, a Nikola Vučević je imao odličnu rolu.

Dao je 16 poena, uhvatio osam lopti uz četiri asistencije, dvije ukradene lopte i blokadu.

Majami je kao gost lako izašao na kraj sa Šarlotom.

Do 13. uzastopne pobjede proiv Bobketsa, šampiona je predvodio Lebron Džejms sa 30 poena i sedam asistencija.

Majkl Bizli je dodao 15, a Kris Anderson 10.

Kemba Voker je sa 22 koša bio najbolji u poraženom sastavu.