Poraz Teoda u Sofiji

1 komentar(a)
Ažurirano: 12.11.2013. 19:56h

Treći poraz Teoda u Balkanskoj ligi - Tivćani su večeras izgubili od Levskog.

Ekipa Slobodana Savovića je odigrala dobro prvo poluvrijeme, u jednom trenutku je imala i dvocifrenu prednost (31:21 u 12. minutu), ali im je u nastavku ponestalo snage i koncentracije, što su Bugari iskoristili da se odlijepe i meč mirno privedu kraju.

Domaći sastav je ključnu prednost ostvario u finišu treće četvrtine, kada je poenima Hrista Zaharieva sa linije penala stigao do 73:61.

Tivćani se nisu predavali, uspjeli su nepun minut prije kraja da priđu na 88:85, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Lionel Čalmers i Pavel Ivanov (trojke 7-4) su sa 18 poena predvodili Levski, a odličan je bio i Džumain Džons sa 12 koševa, 19 skokova i osam asistencija.

U poraženom timu najbolji su bili Savo Đikanović (17) i Nikola Vučurović (15).

Tivćani već u četvrtak igraju novi meč u Balkanskoj ligi, a rival je Sigal iz Prištine.

Levski - Teodo 91:85 (21:23, 24:21, 28:17, 18:24)

Sofija - Dvorana: “Univerzijada”. Gledalaca: 350. Sudije: Cekov (Bugarska), Grigoras (Rumunija), Serban (Rumunija).

Levski: Petkov 8, Micić 5, Angelov 3, Čalmers 18, Simeonov, Georgiev 11, Ivanov 18, Džons 12, Varbanov 5, Atanasov, Zahariev 11, Nikolov.

Teodo: Krivokapić, Pekić, Vučurović 15, Kunjić, Bošković 11, Đikanović 17, Džonson 8, Subotić 11, Korać 9, Starovlah, Braun, Lampli 14.