Pobjede Teoda, Zete 2011 i Sutjeske

Ažurirano: 09.11.2013. 20:48h

Teodo je opravdao ulogu favorita proptiv ABS Primorja, koje ni nakon četiri kola nema pobjedu.

Poslije izjednačene prve četvrtine, gosti su pojačali tempo i do odmora stekli dvocifrenu prednost (44:32), koju su bez problema sačuvali do kraja meča.

Nikola Vučurović je sa 19 poena i sedam skokova bio najbolji u pobjedničkom timu, dok je kod ABS Primorja najbolji utisak ostavio Aleksandar Jović sa dabl-dabl učinkom (15 koševa, 12 skokova).

Košem kapitena Aleksandra Bogojevića, dvije sekunde prije kraja meča, Zeta 2011 je ostvarila pobjedu u duelu sa Mornarom.

Prethodno je Vukota Pavić promašio zakucavanje u kontri, trener gostiju Srđan Mandić je zatražio minut odmora, odlično je nacrtao akciju svog tima, a Bogojević pogodio za veliko slavlje igrača Zete.

Pored Bogojevića (28 poena, trojke 7-4) u pobjedničkom timu se istakao Mihailo Sekulović (16 koševa, 15 skokova), a u poraženom timu Pavić je ostvario dabl-dabl (24 pogotka, 10 uhvaćenih lopti).

Sutjeska je nadigrala Jedinstvo i zasluženo trijumfovali u Bijelom Polju.

Nakon izjednačene igre u uvodnim minutima, gosti su u drugom periodu bili bolji u svim elementima i na poluvremenu vodili 38:27.

Poslije toga, Nikšićani su kontrolisali zbivanja na parketu, ali su uporni domaćini vratili neizvjesnost u meč, minut prije kraja su prišli na minus dva (53:55).

Ipak, u posljednjim trenucima, izabranici Dušana Dubljevića nisu dozvolili preokret.

Sjutra: Lovćen - Ibar (17), Centar - Ulcinj (18).

ABS Primorje - Teodo 63:77 (16:18, 16:26, 17:17, 14:16)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Jokić (Podgorica), Kićović (Bar), Kostić (Ulcinj).

ABS Primorje: Ratković 13, Dabović, Spaić, D. Arapović, Savić 6, Kusovac 8, S. Arapović 1, Kovačević 11, Novaković, Baćović 5, Jović 15, Sušić 3.

Teodo: Krivokapić 6, Lempli 10, Perović, Starovlah 2, Đikanović, Vučurović 19, Kunjić 6, Bošković 5, Subotić 5, Braun 8, Džonson 10, Pekić 6.

Mornar - Zeta 80:82 (15:20, 24:17, 21:20, 20:25)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Z. Šutulović (Podgorica), R. Vojinović (Nikšić), Šundić (Podgorica).

Mornar: Damjanović 5, Pavićević, Pajović 15, Unkašević, Milović 2, Vušović 5, Popović, Miković 6, Perović 15, Kosanović, Pavić 24, Latković 8.

Zeta 2011: M. Raičević 5, Jovović 8, Brajković, Bogojević 28, Koljević 5, Milićević, Ćalić 11, Milošević 1, Jocović 8, Sekulović 16, Vučković, F. Raičević.

Jedinstvo - Sutjeska 55:62 ( 15:16, 12:22, 12:12, 16:12)

Bijelo Polje - Dvorana: “Nikoljac“. Gledalaca: 100. Sudije: Koljenšić, Savović, Popović (Podgorica).

Jedinstvo: Kovačević, Fisik 8, Jovanović, Radović 3, Vuković, Omerović 12, Babača 4, Mušović 1, Krgović 3, Korać 4, Jeknić 14, Drašković 6.

Sutjeska: Đurović 15, Harper 14, Miljuš, Kovač, Lončar, Popović 5, Kuveljić 11, Vujošević 10, Vujović, Ilić, Gavranić 7, Čvorović.