Pobjede Majamija, Lejkersa i Denvera

Aktulene šampione je do pobjede predvodio Dvejn Vejd sa 29 poena i sedam skokova. On je tako u četvrtoj uzastopnoj utakmici postigao više od 20 poena
1 komentar(a)
Ažurirano: 08.11.2013. 10:52h

Treću uzastopnu, ukupno četvrtu u šest mečeva ove sezone, šampion Majami je upisao protiv Klipersa (102:97). “Vrelinu” je do trijumfa predvodio Dvejn Vejd sa 29 poena (11 u posljednjoj četvrtini) i sedam skokova, i tako “vezao” četvrtu uzastopnu utakmicu sa 20 i više poena.

Lebron Džejms, koji je u drugom poluvremenu imao je problema sa povredom leđa, dodao je 18 poena, šest asistencija i pet skokova, a Rej Alen i Kris Boš po 12 poena za ekipu Majamija, koja je u šestoj uzastopnoj utakmici postigla više od 100 poena.

U ekipi Klipersa, koja je doživjela drugi uzastopni poraz, Blejk Grifin bio je najefikasniji sa 27 poena i 14 skokova, Džej Džej Redik dodao je 15, Džamal Kroford 14, dok su Kris Pol i Deandre Džordan imali dabl-dabl učinak. Pol je završio je utakmicu sa 11 poena i 12 asistencija, a Džordan sa 11 poena i 14 skokova.

Iako su nakon prve četvrtine vodili sa velikih 17 poena razlike (36:19), Los Anđeles Lejkersi su tek trojkom Stiva Blejka, 1,3 sekunde prije kraja, u gostima savladali Hjuston (99:98). Hjuston je u završnici meča, čak, imao i šest poena prednosti, ali je u finišu neprecizan bio bivši “jezeraš” Dvajt Hauard, koji je promašio sedam slobodnih bacanja, i “pomogao” Lejkersima da dođu do trijumfa, pošto u posljednjem šutu za tri poena nije bio precizan Patrik Beverli.

Džodi Miks je predvodio Lejkerse sa 18 poena, Vesli Džonson je dodao 16, a Blejk 14 poena. Loše izdanje imao je Pau Gasol sa samo dva poena, uz šut iz igre 10-1, pored 12 skokova.

Najefikasniji u ekipi Hjustona bio je Džejms Harden sa 35 poena, devet skokova i pet asistencija, dok je Hauard dodao 15 poena i 14 skokova.

U trećem meču večeri, Denver je pobijedio Atlantu sa 109:107 i ostvario sedmu uzastopnu pobjedu u međusobnim duelima na svom terenu, prvu ove sezone, pa je Juta ostala jedina ekipa bez ostvarene pobjede (0-5).

Taj Loson postigao je 23 poena, imao osam asistencija i sedam skokova u ekipi Nagetsa, a Nejt Robinson dodao je 15 poena. U ekipi Atlante, Pol Milsap postigao je 29 poena i imao 10 skokova, ali je 1,9 sekundi prije kraja promašio "dvojku" za izjednačenje. Al Horford dodao je 21 poen za poraženi tim.

Majami - LA Klipers 102:97 (Vejd 29 p, 7 as, Džejms 18 p, 6 as - Grifin 27 p, 14 sk)

Denver - Atlanta 109:107 (Loson 23 p, 8 as - Milsap 29 p, 10 sk)

Hjuston - LA Lejkers 98:99 (Harden 35 p, 9 sk - Miks 18 p, Džonson 16 p)