Suad Šehović i Ćapin su dali po 12 poena, Mihailović je dodao 11, a Ivanović 10.
65 pregleda 1 komentar(a)
Nikola Ivanović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 06.11.2013. 21:06h

Ono što se očekivalo, košarkaši Budućnost Volija su i ostvarili.

Opravdali su ulogu favorita protiv Fehervara, upisali su dva nova boda i ostali u trci za plasman u drugi krug Evrokupa.

Nisu, međutim, blistali, vidjelo se da je iscrpljujući meč sa Crvenom zvezdom ostavio traga, posebno se to odnosi na početak i finiš meča.

Puno izgubljenih lopti (25) i nekoliko promašenih zicera nisu kažnjeni protiv borbenih Mađara.

Podgoričani su pet minuta prije kraja imali 13 poena viška (61:48), ali su dozvolili rivalu da uhvati priključak i najavi neizvjestan finiš.

Na sreću, igrači crnogorskog šampiona nisu dozvolili preokret.

Nisu na pravi način domaći igrači ušli u meč. Napad nije funkcionisao, odbrana takođe, pa je izuzev vođstva Budućnost Volija 4:2, sve ostalo bilo u znaku Fehervara.

Dobru prvu dionicu gostiju zaključio je trojkom Levente Juhoš za plus sedam (10:17).

Ulaskom Vladimira Mihailovića i Nikole Ivanovića, “plavi” su dobili potrebnu agresivnost u odbrani, a proradio je i napad.

Prednost Mađara je počela da se topi, a u 14. minutu Ivanović je trojkom donio preokret (27:24).

Nastavili su igrači Budućnost Volija sa boljom igrom do poluvremena, a Miloš Komatina je praktično sa zvukom sirene pogodio za plus osam (39:31).

Mihailović je u drugom periodu dao osam, a Ivanović sedam koševa.

Odličan ulazak u drugo poluvrijeme domaćina. Prednost je počela da raste do plus 15 (48:33), koliko je bilo u 25. minutu, kada je Đelil Akindele poentirao sa linije penala.

Od tog momenta prednost nije bila manja od 10 poena, a u periodu od 35. do 37. minuta došlo je do pada u igri crnogorskog šampiona.

Fehervar je napravio seriju 9:0 i prišao na 61:57, nakon druge namjerne i isključenja Čedomira Vitkovca.

Bio je to znak da Jovović zatraži minut odmora, nakon kojeg je Aleksandar Ćapin pogodio trojku (64:57) i povratka za goste više nije bilo.

Akindele nije bio košgeterski raspoložen, ali je uhvartio 10 lopti i imao pet blokada.

Amerikanac Ramon Mur je bio najbolji u poraženom timu (12), a dvocifreni su bili Juhoš (10) i Gergelji Šomolji (10).