Prvi poraz Minesote i Pekovića, Igudala razbio svoje

Klivlend dobio Minesotu sa 93:92, a gosti su imali šut za pobjedu, ali je prva zvijezda tima Kevin Lav promašio trojku. Nikola Peković je ubacio osam poena i uhvatio 12 lopti
51 pregleda 2 komentar(a)
peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.11.2013. 10:18h

Crnogorski centar Nikola Peković ubacio je osam poena i uhvatio 12 lopti (najviše na meču) u prvom porazu Minesote ove sezone, na gostovanju Klivlendu - 93:92.

Ipak, glavne stvari na meču odgledao je sa klupe – “vukovi” su završili meč nevjerovatnom serijom 17:2, došli su čak i u poziciju da dobiju utakmicu nakon ubjedljivog vođstva Klivlenda (bilo je 23 razlike u finišu 3. četvrtine) ali je Kevin Lav sa zvukom sirene preomasio šut za pobjedu.

"Konačno smo odlučili da igramo odbranu u posljednjoj četvrtini, i za čas smo došli u poziciju da dobijemo meč. Ali, nisam pogodio", rekao je Kevin Lav, koji je nakon meča izabran za igrača nedjelje u Zapadnoj konferenciji.

Ovo je Minesoti tek prvi poraz u dijelu sezone u kojem se ekipe još zagrijavaju za prave stvari, a porazi prihvataju skoro kao pobjede, osmjehom.

"Ovo je fantastična lekcija za nas na početku sezone, kako dobijenu možete da pretvorite u izgubljenu utakmicu. Srećom, nismo skupo platili ovaj čas", komentarisao je trener Klivlenda Majk Braun.

Atomska košarka gledana je u derbiju Zapadne konferencije u Los Anđelesu, gdje su Klipersi dočekali Hjuston.

Gosti su ubacili 118 poena, ali im je do bilo dovoljno - za poraz od 19 razlike!

"Igrali smo sa puno energije i odmah smo ih bacili u probleme", komentarisao je trener Klipersa Dok Rivers učinak svog tima od čak 78 poena u prvom poluvremenu.

Čak sedam igrača domaćih imalo je dvocifren košgeterski učinak, čak trojica su ubacila preko 20, a najefikasniji je bio Redik sa 26.

Centar Hjustona Dvajt Hauard dočekan je salvama zviždula u "Stejpls centru", samo iz razloga što je jednu sezonu (prošlu) nosio dres gradskog rivala Lejkersa.

Filadelfija nije uspjela da nastavi fantastičan niz na početku sezone, nakon tri uzastopne pobjede stigao je poraz na domaćem parketu od jakog Golden stejta.

Kako to obično biva, seriju Filadelfije prekinuo je njen bivši igrač - Andre Igudala, koji je ubacio 32 poena.

Memfis je kod kuće pobijedio Boston sa 95:88, a gosti su tako došli do četvrtog uzastopnog poraza od početka sezone, što im je najgori skor od 1969. godine.