Pobjede Lovćena, Mornara, Sutjeske i Ibra

64 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 02.11.2013. 20:55h

Lovćen je stigao do treće pobjede u duelu sa novajlijom u ligi. Poslije izjednačenog prvog poluvremena, Cetinjani su u nastavku kontrolisali dešavanja na terenu i pobjeda nije dolazila u pitanje.

Opet je blistao Mašan Vrbica sa 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije za indeks 31.

Gosti su poveli na startu meča (2:0), a onda je na terenu postojao samo jedan tim - Mornar.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da će bodovi ostati u Baru, pošto je domaći tim stigao do 16 poena viška.

Za sastav Mornara debitovao je Aleksa Mandić (rođen 1997), a osim njega u posljednja tri minuta na terenu su bila tri igrača rođena 1995. i dva 1996. godine.

Na otvaranju košarkaške sezone u Nikšiću, Sutjeska je savladala Ulcinj i ujedno upisala drugu ovosezonsku pobjedu.

Istina, gostima su pripale prve tri četvrtine, međutim, zahvaljujući Čarlsu Harperu, koji je u finišu utakmice praktično bio nepogrešiv, a Ulcinjani su se na kraju meča morali pomiriti sa porazom.

Ibar je tek u posljednjih deset sekundi, zahvaljujući poenima Asmira Numanovića i Armina Kalića sa linije penala stigao do druge pobjede ove sezone.

Prvi dio meča nije nagovještavao ovakav ishod, pošto su gosti u jednom trenutku imali i plus 12 (32:20).

Međutim, u nastavku je ekipa Dragana Kostića zaigrala bolje i u uzbudljivoj završnici upisala dva boda.

Zeta 2011 - Lovćen 73:83 (15:20, 25:17, 15:20, 18:26)

Podgorica - Dvorana: “Reks”. Gledalaca: 100. Sudije: R. Vojinović, Kaluđerović, G. Vojinović (Nikšić).

Zeta 2011: M. Raičević 4, Jovović 8, Brajković, Bogojević 10, Koljević, Milićević 7, Ćalić 13, Jocović 17, Milošević 1, F. Raičević, Sekulović 13, Kovačević.

Lovćen: Rabrenović, Zuber, Ševaljević, Vrbica 20, Popović 4, Ljubojević 6, Milić 12, Miličković, Borilović 6, Tmušić 5, Milović 12, Zejak 18.

Mornar - Centar 120:87 ( 30:14, 29:27, 41:22, 20:24)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Lakićević (Budva), Kostić (Ulcinj).

Mornar: Damjanović 7, Pavićević 6, Pajović 9, Unkašević 1, Milović 12, Vušović 6, Mandić 3, Miković 21, Perović 24, Kosanović 5, Perović 24, Latković 2.

Centar: Ljujić, Furtula, Šekularac 8, Zlajić 18, Bošković 4, Slavković, Knežević, Hadžibegović 7, Leković 35, Topuzović 2, Alihodžić.

Sutjeska - Ulcinj 63:58 (14:16, 13:14, 17:18, 19:10)

Nikšić - Dvorana: Sportskog centra. Gledalaca: 500. Sudije: Dragojević, Radulović (Podgorica), Kićović (Bar). Rezultat po četvrtinama: 14:16, 13:14, 17:18, 19:10.

Sutjeska: Đurović 8, Harper 7, Miljuš, Kovač 7, Lončar 6, Popović 5, Kuveljić 9, Vujošević 13, Vujović, Ilić 2, Gavranić 6, Čvorović.

Ulcinj: Latković 14, Vuksanović, Glomazić, Đoković 1, Tošić 13, Medenica, Novaković 2, Barović, Pejović 10, Vujačić 14, Osmajić 4.

Ibar - ABS Primorje 66:62 (15:21, 15:17, 16:7, 20:17)

Rožaje - Dvorana: ”Bandžovo brdo”. Gledalaca:1.000. Sudije: Jokić (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje), Pantović (Nikšić).

Ibar: Feleć 8, Ciković, E. Kalić, Hadžibegović, Nurković 5, A. Kalić 20, Dacić, Olujić 15, Zejnilović 2, Numanović 14, Đurović 2.

ABS Primorje: Ratković 29, Dabović 2, Spaić, D. Arapović, Savić, Kusovac 12, S. Arapović 2, Kovačević 7, Novaković, Baćović, Jović 10.