Pobjede Orlanda i Minesote, poraz Majamija, dabl-dabl Pekovića

Minesota je savladala Oklahomom siti 100:81, uz dabl-dabl Pekovića - 15 poena i deset skokova.
2 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.11.2013. 09:44h

Nikola Vučević i Nikola Peković radovali su se pobjedama svojih timova. Orlando je pobijedio Nju Orleans 110:90, a Vučević je, kao starter, meč završio sa deset poena (šut iz igre 6-4, sa linije bacanja 4-2), sedam skokova i tri asistencije, za 27 i po minuta koliko je proveo na parketu.

Minesota je u svom “Target centru” lako savladala Oklahomu siti 100:81, uz dabl-dabl startera Pekovića - 15 poena i deset skokova, a imao je i asistenciju za skoro 28 minuta igre.

“Vukovi” su, tako, upisali drugu uzastopnu pobjedu na startu sezone, što im se nije dešavalo od sezone 2006/2007. Meč je, praktično, odlučen nakon prve četvrtine koju je domaćin dobio sa 34:19. Kevin Lav je bio najbolji u redovima domačih sa 24 poena i 12 skokova. Kod gostiju je potpuno zaustavljen Kevin Djurent, koji je meč završio sa svega 13 poena.

Bruklin je savladao šampionski tim Majamija 101:100 i tako došao do prve pobjede u posljednjih 14 međusobnih susreta. Majami je doživio drugi poraz u tri meča na startu ove sezone. U posljednju četvrtinu ovog meča je ušao sa zaostatkom od 11 poena, uspio je da priđe na minus jedan, ali je u završnici Džo Džonson sa linije bacanja potvrdio pobjedu Natsa.

Pol Pirs i Džo Džonson su predvodili Bruklin sa po 19 poena, Bruk Lopes je dodao 13, a čak 11 igrača se upisalo u strijelce.

U Majamiju standardno najbolji je bio Lebron Džejms sa 26 koševa, sedam skokova i šest asistencija. Dvejn Vejd je dodao 21 poen, a Kris Boš 17.

U prvom međusobnom meču od 1996. godine u kojoj u ekipama nije bilo Kobija Brajanta ili Tima Dankana, San Antonio je u gostima savladao Lejkerse 91:85, u susretu u kojem je bilo 14 izjednačenja. Odluka je pala u posljednjoj četvrtini, u kojoj je Toni Parker vodio svoj tim do pobjede. Parker je meč završio sa 24 poena i šest asistencija, Manu Đinobili je dodao 20 poena. Kod Lejkersa je prednjačio Pau Gasol sa 20 poena i 11 skokova.

Treći uzastopni dabl-dabl upisao je plej LA Klipersa Kris Pol, koji je sa 26 poena i 10 asistencija najzaslužniji za pobjedu svog tima protiv Sakramenta (110:101).

Šarlot - Klivlend 90:84 (Volker 23 p, 7 as - Majls 22 p)

Orlando - Nju Orleans 110:90 (Aflalo 30 p - Dejvis 26 p, 17 sk)

Vašington - Filadelfija 102:109 (Vol 26 p, 6 as - Jang 29 p, 8 sk, Tarner 23 p)

Atlanta - Toronto 102:95 (Horford 22 p, 16 sk - Derozan 31 p)

Boston - Milvoki 98:105 (Bas 17 p, 9 sk - Pačulija 20 p, 9 sk)

Bruklin - Majami 101:100 (Pirs 19 p, Džonson 19 p - Džejms 26 p, 7 sk, 6 as)

Hjuston - Dalas 113:105 (Harden 34 p, Hauard 13 p, 16 sk - Novicki 22 p)

Memfs - Detroit 111:108, produžetak (Konli 22 p, Rendolf 16 p, 10 sk - Smit 19 p)

Minesota - Oklahoma siti 100:81 (Lav 24 p, 12 sk, Peković 15 p, 10 sk - Lamb 16 p)

Denver - Portland 98:113 (Robinson 24 p, 7 sk - Oldridž 25 p, 9 sk, Metjuz 21 p, 12 sk)

Finiks - Juta 87:84 (Bledšo 18 p - Kanter 20 p, 12 sk)

Sakramento - LA Klipers 101:110 (Tomas 29 p - Pol 26 p, 10 as, Grifin 20 p, 17 sk)

LA Lejkers - San Antonio 85:91 (Gasol 20 p, 11 sk - Parker 24 p)