Pobjede Čikaga i Klipersa

Košarkaši Čikaga pobijedili su na svom terenu, u noći između četvrtka i petka Njujork sa 82:81 poenima Derika Rouza u završnici utakmice.
Luol Deng, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.11.2013. 09:20h

Košem Derika Rouza 5,7 sekundi prije kraja, Čikago je savladao Njujork 82:81. Karmelo Entoni je imao posljednji šut za Nikse, ali je promašio.

Prije toga, Čikago je u posljednju četvrtinu ušao sa 10 poena prednosti, ali je u toj dionici izgubio čak sedam lopti, nakon čega su Niksi uspjeli da izjednače, a 10,8 sekundi prije kraja utakmice i da povedu, poenom Tajsona Čendlera sa linije za slobodna bacanja. Na kraju su se, ipak, radovali domaćini.

Rouzu je to bila prva utakmica regularnog dijela sezone od 22. aprila prošle godine kada je zaradio tešku povredu ukrštenih ligamenata lijevog koljena. Utakmicu je završio sa 18 poena, ali uz loš iz igre (23-7), uz šest skokova. Luol Deng je ubacio je 17, a Karlos Buzer 14 poena. Džimi Batler dodao je 11 poena uz 10 skokova, a Žoakim Noa postigao je šest poena i imao 15 skokova.

U ekipi Njujorka, Entoni bio je najefikasniji sa 22 poena, Rejmond Felton postigao je 13 poena, dok je Tajson Čendler dodao sedam poena i imao 19 skokova.

Nakon razočaranja na startu i i poraza u gradskom derbiju od Lejkersa, Los Anđeles Klipersi su savladali Golden Stejt 126:115, najviše zahvaljujući Krisu Polu, koji je meč završio sa 42 poena, od čega 15 u posljednjoj četvrtini, uz 15 asistencija. Blejk Grifin je dodao 23 poena i 10 skokova, Džamal Kroford i Džej Džej Redik po 17 poena, a Deandre Džordan devet, uz 17 skokova.

Stiven Kari bio je najefikasniji u ekipi Golden Stejta sa 39 poena, uz devet trojki (iz 14 pokušaja), a imao je i devet asistencija. Dejvid Li dodao je 22 poena, a Andre Igudala 14 uz 11 asistencija

Čikago - Njujork 82:81 (Rouz 18 p, Deng 17 p - Entoni 22 p)

Los Anđeles Klipers - Golden Stejt 126:115 (Pol 42 o, 15 as, Grifin 23 p, 10 sk - Kari 38 p, 9 as)