Budućnost Voli pobijedila Ankaru

Junak pobjede je reprezentativac Suad Šehović, koji je upisao 21 poena. Dao je tri važne trojke, kao i četiri slobodna bacanja u samom finišu meča
4 komentar(a)
Ažurirano: 22.10.2013. 20:05h

Zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu, košarkaši Budućnost Volija su savladali TED Ankaru i upisali prva dva boda ove sezone u drugom po jačini evropskom klupskom takmičenju.

Prvo poluvrijeme, posebno njegov finiš su za zaborav, ali je sreća da su “plavi” imali dovoljno vremena da podignu nivo igre i zabilježe trijumf.

Junak pobjede je reprezentativac Suad Šehović, koji je upisao 21 poena.

Dao je tri važne trojke, kao i četiri slobodna bacanja u samom finišu meča.

Najbolju partiju od dolaska odigrao je iskusni centar Đelil Aknidele (17, devet skokova), a konačno je i Čedomir Vitkovac bili na očekivanom nivou sa 17 koševa (13 u prvom poluvremenu, 10 prvoj četvrtini).

Aleksandra Ćapina nije služio šut (6-1 za tri), ali je podijelio devet asistencija.

Sa druge strane, nezaustavljiv je bio bivši reprezentativac Crne Gore Vladimir Golubović.

On je meč okončao sa 25 koševa (13-10 za dva, 12 u prvoj četvrtini), a pratili su ga Klej Taker (19) i pej Ali Berent Kavaklioglu (10).

Krenulo je dobro za Budućnost Voli, pošto je u drugom minutu imala vođstvo od 6:0.

Tada se razigrao Golubović i TED Ankara je konstantno prijetila, ali nije uspijevala da preokrene rezultat.

Šehović je prvom trojkom donio svom timu pet poena viška nakon prvih 10 minuta (25:20).

Ono što im nije uspjelo u prvoj dionici, gostima je pošlo za rukom u 14. minutu.

Muhamed Bajgul je pogodio za prvo vođstvo turskog tima (25:26).

Od tog trenutka pa do odlaska na odmor igra koš za koš, a Golubović je postavio rezultat prvog poluvremena (38:39).

Sasvim drugo lice “plavih” u nastavku, bili su mnogo agresivniji, borbeniji.

Šehović je vezao sedam poena, Ćapin je pogodio trojku, a Akindele zakucao za prvu dvocifrenu prednosti Budućnost Volija (52:42).

Ni minut odmora Šuntera Erkumenta nije donio promjene, domaći tim je kontrolisao dešavanja na terenu i pred odlučujuću dionicu imao je plus osam (60:52).

Stvari u svoje ruke uzeo je Taker, vezao je sedam poena, Vanja Plisnić je dao bacanje, pa je TED Ankara prišla na 62:60 u 35. minutu.

Goste je trojkom smirio Šehović, ali za kratko. Kristaps Valters je dao dvije vezane trojke za minus dva (68:66) u 37. minutu.

Opet je stvari u svoje ruke uzeo Šehović, pogodio je za dva, potom i dva bacanja, a Kolmen je 44 sekundi prije kraja poentirao za nedostižnih 76:70...