"Plavi" nisu blistali, bilo je oscilacija i grešaka, ali je najvažnije da je ostvaren trijumf
5 komentar(a)
Ažurirano: 19.10.2013. 17:28h

Igrači Budućnost Volija su izdržali pritisak moranja u duelu sa Cibonom i na kraju su upisali nova dva boda.

Istini za volju nisu blistali, bilo je oscilacija i grešaka, ali se to zaboravlja, pišu se bodovi.

Nakon dobrog početka, “plavi” su pali u igri, dozvolili su gostima da dođu do željene igre.

Međutim, u nastavku su zaigrali još bolje u odbrani, napada je bio miran i kada je kapiten Marko Popović vezao dvije trojke na početku posljednje četvrtine za plus 12 (67:55), već tada su vrata pobjede bila odškrinuta.

Cibona se nije predavala, prijetila je, ali Podgoričani nisu dozvolili preokret.

Trijumf je osigurao Suad Šehović sa linije penala minut i 26 sekundi prije kraja za nedostižnih 75:67.

Šehović je sa 21 poenom (trojke 3-3, dvojke 4-3) i dvije ukradene lopte bio najbolji u pobjedničkom timu.

Vilijem Kolmen je dodao 17 (9-7 za dva), dok je Aleksandar Ćapin upisao 13 asistencija u devet koševa.

Dario Šarić je za goste ubacio 21 koš (8-6 za dva, 2-2 za tri), Andrija Žižić je ostvario dabl-dabl učinak (16, 13 skokova), a dobar je bio i Met Džening (16).

Početak je bio obećavajući za domaćina, u 2. minutu je bilo 5:0, ali je Žižić b io izuzetno raspoložen za igru.

Dao je prvih sedam poena za Cibonu, koja je sredinom prve četvrtine prišla na 9:7. Završnica je, međutim, pripala igračima Budućnost Volija, koja je stigla do plus osam (19:11).

Devet poena za goste je u tom periodu dao Žižić, a dva Deril Strouberi.

I start druge dionice pripao je Podgoričanima. Šehović i Ćapin su bili sigurni sa linije penala za prvu dvocifrenu prednost domaćina (23:13).

Tada dolazi do pada u igri Budućnost Volija. Šarić je vezao šest poena, Stouberi i Džening su pogodili trojke i Cibona je serijom 24:6 stigla do plus osam (37:29) u 18. minutu.

Probudili su se “plavi” u finišu poluvremena i uspjeli su da stignu do izjednačenja (37:37).

Kako su završili prvo, tako su igrači Budućnost Volija počeli i drugo poluvrijeme, pa je u 22. minutu bilo 45:39.

Spahija je zatražio minut odmora, a njegov tim je uhvatio priključak.

Igralo se koš za koš sve do same završnice treće dionice.

Tada je Šehović vezao dvije trojke za 61:53, pa je crnogorski šampion mogao lakše da diše.

Marko Popović je sa dva uspješna šuta iza linije 6,75 metara odveo svoj tim na 67:55, što je omogućilo mnogo mirniju igru u nastavku.

Gosti nisu pomišljali da se predaju u tim trenucima, Šarić i Džening su držali svoj tim koliko, toliko u igri.

Zagrepčani su u 37. minutu prišli na 69:64, ali je Ćapin trojkom donio pristojnih 72:64.

Šehović, najbolji akter meča, sa linije penala nepun minut i po prije kraja riještio je sve dileme, ako ih je i bilo, oko konačnog pobjednika.

Da u samo finišu nije bilo nekoliko grešaka, pobjeda Budućnost Volija bi bila ubjedljivija.

Budućnost Voli - Cibona 79:72 (19:11, 18:26, 24:18, 18:17)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Boltauzer, Jeršan (Slovenija), Maričić (Srbija). Slobodna bacanja: Budućnost Voli 74% (34-25), Cibona 68% (25-17). Šut za dva: Budućnost Voli 51% (35-18), Cibona 53% (38-20). Trojke: Budućnost Voli 33% (18-6), Cibona 29% (17-5). Skokovi: Budućnost Voli 29 (26+3), Cibona 36 (28+8). Asistencije: Budućnost Voli 21, Cibona 16. Ukradene lopte: Budućnost Voli 4, Cibona 7. Izgubljene lopte: Budućnost Voli 10, Cibona 15. Faulovi: Budućnost Voli 25, Cibona 31. Blokade: Budućnost Voli 6, Cibona 0.

BUDUĆNOST VOLI: Šehović 21 (6-6), Mihailović 4 (3-2), M. POPOVIĆ 6, Subotić, Komatina, VITKOVAC 8 (4-2), A. POPOVIĆ 7 (2-1), Akindele 4 (2-2), Ivanović 3 (4-3), Ivanov, ĆAPIN 9 (8-6), KOLMEN 17 (5-3).

CIBONA: Kus, Planinić 6 (1-0), BLESINGEJM 2 (2-2), ŠARIĆ 21 (3-3), ROZIĆ, Jagodić-Kuridža, Junaković 2, Džening 16 (4-2), STROUBERI 9 (3-2), ŽIŽIĆ 16 (12-8), Arapović, Gabrić.

Današnji rezultati

Mega Vizure - Krka 78:74 (27:28, 19:21, 20:18, 12:7)

Budućnost - Cibona 79:72 (19:11, 18:26, 24.18, 18:17)

Cedevita - MZT Skoplje 77:67 (19:14, 21:20, 19:14, 18:19)

Sjutra

Olimpija - Crvena zvezda (17)

Solnok - Široki (17)

Igokea - Radnički (19)

Partizan - Zadar (21)

Tabela: Cedevita 4-0, Cibona, Budućnost Voli, MZT Skoplje i Krka 2-2, Crvena zvezda, Partizan, Radnički i Široki 2-1, Mega Vizura 1-3, Solnok, Igokea i Zadar 1-2, Olimpija 0-3.