Budućnost Volkano pregazila Čelik

Izuzev prve četvrtine, koju su “potrošile” na tremu i loše šuteve, sve je u nastavku bilo za čistu desetku. Odlična igra u odbrani, brza igra u napadu sa puno kontri, rezultatiralo je pobjedom
59 pregleda 2 komentar(a)
Milica Deura, Foto: V. Belojević
Ažurirano: 17.10.2013. 20:26h

Sjajna igra košarkašica Budućnost Volkana na premijeri ove sezone pred svojim navijačima i ubjedljiva pobjeda protiv Čelika.

Izuzev prve četvrtine, koju su “potrošile” na tremu i loše šuteve, sve je u nastavku bilo za čistu desetku.

Odlična igra u odbrani, brza igra u napadu sa puno kontri, rezultatiralo je pobjedom.

Jednostavno, sve što su obećale prije meča, igračice Budućnost Volkana su ostvarile na terenu i najavile da bi ovo mogla biti, bez obzira na mladost tima, berićenta sezona u Regionalnoj ligi.

Milica Deura je bila najefikasnija sa 18 poena, Ana Radović je ostvarila dabl-dabl učinak (15 poena, 10 skokova), a dvocifrene su bile Jelena Škerović (11, trojke 4-3) i Hejli Lankster (11).

U redovima gošći, centar Marina Džinić je dala 14, a plej Zvjezdana Gagić 11 koševa.

Nije počelo baš najbolje za domaći sastav. Igračice Budućnost Volija se nisu snaše u uvodnim trenucima, pa je Čelik poveo 8:0 u 3. minutu.

Bio je prinuđen Miloš Kovač da zatraži minut odmora i smiri svoje izabranice.

To je dalo rezultata, prednost zeničanki se topila i Ivana Mugoša je u 7. minutu pogodila za 14:14.

Božica Mujović je sa linije penala donijela svom timu prednost na kraju prve četvrtine (17:16).

Gošće su uspijevale da održavaju rezultatski priključak na startu druge dionice, a kada su Škerović i Deura pogodile trojke, prednost Budućnost Volija je rasla do 36:27, koliko je bilo na poluvremenu.

U drugih 20 minuta na terenu je postojao samo jedan tim - Budućnost Volkano.

“Plave” su dominirale na terenu, prednost je konsnatno rasla, a Čelike je razbijen u posljednjoj četvrtini.

Gošće su dale svega tri poena - Irma Rahmanović u 31. minutu i Sedina Pašić sa linije penala minut prije kraja.

Konačan rezultat je i maksimum koji je crnogorski šampion imao na ovom meču.

Ovo je prvi trijumf Podgoričanki, nakon startnog poraza od Raduvoja Koraća (77:73)

U ostalim mečevima grupe B, postignuti su sljedeći rezultati: Play-off - Celje 85:95 (26:26, 16:24, 26:19, 17:26), Radivoj Korać - Crvena zvezda 57:67 (22:17, 13:9, 7:22, 15:19).

U narednom kolu (31. oktobar), Budućnost Volkano će biti gost Crvene zvezde.

Budućnost Volkano - Čelik 75:44 (17:16, 19:11, 21:14, 18:3)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jurčević, Bokić, Bajramović (Hrvatska).

Budućnost Volkano: Deura 18 (2-2), Radović 15 (2-2), Vučetić, Kuželj 2, Mudreša 1 (2-1), Mujović 9 (4-3), Bajić 2, Škerović 11, Mugoša 6 (2-2), Lankster 11 (8-6), Vujačić, Živaljević.

Čelik: Halimić, Džinić 14 (7-6), Gagić 11, Kovačević, Hajder, Kalušić 4, M. Rahmanović 8 (4-1), Pašić 1 (2-1), I. Rahmanović 4 (2-0), Ćorović, Iriskić.