Kuper trojkom presudio "plavima"

13 komentar(a)
Ažurirano: 15.10.2013. 20:29h

Budućnost Voli je bila neuspješna na premijeri Evrokupa. Poražena je od PAOK-a u Solunu i to na način koji, prosto rečeno, najviše boli.

Plej domaćina Di Džej Kuper je sekund prije kraja meča pogodio trojku sa sedam metara.

Prethodno je Aleksandar Ćapin bio polovičan sa linije penala za 82:84.

Grci su krenuli u posljednji napada, a bivši učenik Univerziteta Ohajo je uradio ono što je jedino mogao.

Digao se na šut, Ćapin je zakasnio, što je bilo dovoljno da lopta prođe kroz obruč za veliko slavlje igrača, stručnog štaba i navijača “ratnika”.

Podgoričani su u posljednjoj četvrtini promašili čak osam bacanja, što je, ispostavilo se, bilo i presudno.

Odigrali su dobro u većem dijelu meča, ali to nije bilo dovoljno da se ostvari pobjeda.

Aleksa Popović je sa 22 poena (osam u trećoj četvrtini) bio najefikasniji u redovima “plavih”.

Dvocifreni su još bili Vladimir Mihailović sa 15 (11 u drugom periodu), Ćapin sa 14, dok je Đelil Akindele ostvario dabl-dabl učinak (12, 12 skokova).

Centar Jorgos Bogris je predvodio PAOK sa 28 koševa (10 u drugoj, 13 u posljednjoj četvrtini, osam asistencija), a pratili su ga Kuper (16, 11 u četvrtom periodu), Mihalis Cairelis (15) i Kostas Haralampidis (10).

Prva četvrtina nije bila baš dobra za Budućnost Voli, koja je samo jednom vodila i to u 7. minutu zahvaljujući Suadu Šehović (15:14).

Bogris je bio nezaustavljiv, pa je PAOK stekao pet poena viška (24:19).

Ulaskom Mihailovića uhvaćen je pravi ritam.

Bek gostiju je lako probijao prednju liniju Grka, pa je u 16. minutu došlo do rezultatskog preokreta (29:28).

PAOK se vraćao zahvaljujući Bogrisu i Cairelisu, ali je Budućnost Voli na veliki odmor otišla sa četiri poena viška (38:34).

Ćapin je trojkom otvorio drugi dio meča, što je bila najava dobre igre Podgoričana.

Posebno se to odnosi na period od 26. do 28. minuta, kada je Budućnost Voli zahvaljujući Aleksi Popoviću, koji je vezao osam poena, napravila seriju 12:3 i stigla do maksimalnih plus 10 (58:48).

“Ljubormorno” su izabranici Igora Jovovića čuvali prednost sve do 35. minuta, kada je Apolon Cohlas trojkom donio prednost svom timu (66:65).

Uzvratio je na isti način Aleksa Popović, nakon čega se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Četernaest sekundi prije kraja Bogris je stao na liniju penala, kod vođstva Podgoričana 81:80, ali je promašio oba puta.

Suad Šehović je bio precizan (83:80), kao i Haralampidis (83:82).

Igrači PAOK-a su se odlučili da prave faul na Ćapinom, šest sekundi prije kraja.

Iskusnom pleju je prvi put ruka zadrtala, drugi put je bio precizan, ali je Kuper srušio sve nade gostiju u trijumf.

PAOK - Budućnost Voli 85:84 (24:10, 10:19, 18:20, 33:26)

Solun - Dvorana: „Sports arena”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Lotermozer (Njemačka), Glišić (Srbija), Romano (Izrael).

PAOK: Kuper 16 (3-3), Haralampidis 10 (8-7), Cohlas 5, Vučićević 4 (2-2), Cairelis 15, Dedas, Margaritis 3 (2-0), Kales, Bogris 28 (8-4), Kaselakis 4, Liapis, Kotas.

Budućnost Voli: Šehović 9 (3-3), Mihailović 15 (13-6), M. Popović 1 (2-1), Subotić 6 (1-0), Komatina, Vitkovac 3 (2-1), A. Popović 22 (3-2), Akindele 12 (3-2), Ivanović, Ivanov, Ćapin 14 (2-1), Kolmen 2.