Pobjeda Teoda

Slobodana Subotića je na premijeri pred svojim navijačima savladala ekipu Balkana 76:71, jednog od favorita za osvajanje pehara.
Ažurirano: 15.10.2013. 19:21h

Uspješan start Teoda u Balkanskoj ligi.

Ekipa Slobodana Savovića je na premijeri pred svojim navijačima savladala ekipu Balkana, jednog od favorita za osvajanje pehara.

Prva četvrtina nije nagovještavala povoljan ishod za domaćina, pošto su Bugari stekli dvocifrenu prednost (24:14).

Međutim, Tivćani su se trgli u drugoj četvrtini, topili su prednost rivala i do odmora uspjeli da preokrenu rezultat (42:38).

U drugom poluvremenu vodila se velika borba. Teodo je imao prednost, Bugari su im stalno “duvali za vratom” i dva minuta prije kraja uspjeli su da preokrenu (67:68).

Finiš je donio veliku dramu. Nepun minut prije kraja, Nikola Korać je pogodio jedno od dva bacanja za izjednačenje (71:71).

Gosti su promašili napad, a Igor Kunjić je 19 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene pogodio trojku za 74:71.

Pokušao je da uzvrati Ivan Lilov, ali je promašio.

Stanimir Marinov je faulirao Koraća, a ovaj je postavio konačnih 76:71.

Manuel Džonson je za pobjednički tim dao 17 poena, a pratili su ga Nikola Vučurović (16) i Korać (13, pet asistencija).

Kod gostiju istakli su se Pavel Marinov i Vestin Eikmejer sa po 18 koševa. Lilov je dodao 11, a Noa Dalman 10.

Naredni duel Teodo igra 23. oktobra pred svojim navijačima protiv Galil Gilboe.

Teodo - Balkan 76:71 (14:24, 28:14, 15:17, 19:16)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 550. Sudije: Zurapović, Kunošić, Milićević (Bosna i Hercegovina).

Teodo: Krivokapić, Pekić, Vučurović 16 (3-2), Kunjić 6 (1-1), Bošković 2, Đikanović 2, Džonson 17, Subotić 4, Korać 13 (6-4), Perović, Braun 8 (3-2), Lempli 8.

Balkan: Sedmak 7, Kočev, P. Marinov 18 (8-8), Lilov 11 (2-2), Knutson 2, Galabov, Eikmejer 18 (6-6), S. Marinov 5 (2-1), M. Marinov, Tončev, Ivkov, Dalman 10 (2-2).