Crvena zvezda sigurna u Laktašima, Partizan bez milosti prema debitantu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Laktašima domaćina Igokeu sa 72:52 (17:9, 16:15, 22:13, 17:15), u utakmici drugog kola ABA lige.
ABA liga logo, Foto: Abaliga.com
Ažurirano: 09.10.2013. 21:53h

Crveno-bijeli su pokazali da su se brzo oporavili od startnog poraza protiv Širokog. Tim crnogorskog trenera Dejana Radonjića do trijumfa su predvodili Nelson sa 14, Šilb sa 12 i Marjanović sa 11 poena, dok je u Igokei najefikasniji bio Jorović sa 17.

Partizan je pobijedio ekipu gradskog rivala Mega Vizure sa 88:65 (18:10, 35:26, 17:12, 18:17). Aktuelni šampion nije imao milosti prema debitantu u regionalnom takmičenju. Razigrani crno-bijeli već na poluvremenu stekli su nedostižnu prednost gotovo savršenom odbranom i šutem za tri poena, pa su u nastavku susreta mogli da se opuste i dozvole rivalu da ublaži poraz.

Najefikasniji su bili Vesterman sa 23, Musli sa 13 i Kinsi sa 11 poena. U protivničkom sastavu istakli su se Radović sa 26 i Miljenović sa 10 poena.

Partizan je ostvario drugu pobjedu, dok je Mega Vizura pretrpjela drugi poraz na početku sezone.

Cedevita je kod kuće u Zagrebu takođe lako pobijedila Krku 83:55 (27:7, 17:15, 17:18, 22:15).

U posljednjem meču sjutra od 20 sati sastaju se Olimpija i Cibona.

Odigrano u utorak: Solnok - MZT Skoplje 81:69, Radnički - Široki 75:55, Budućnost Voli - Zadar 90:68.

Tabela: Cedevita, Radnički i Partizan 2-0, Budućnost Voli, Crvena zvezda, Solnok, MZT Skoplje, Zadar, Široki i Krka 1-1, Mega Vizura i Igokea 0-2, Cibona i Olimpija 0-1.