Budućnost Volkano bolja od Vašaša

Ažurirano: 29.09.2013. 13:50h

Košarkašice Budućnost Volkana na sjajan način su okončale nastup na "Vašaš Intesa kupu“ u Budimpešti.

Podgričanke su u meču posljednjeg kola savladala domaćina zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Naš šamapion je vodio u većem dijelu prvih 20 minuta, ali nikako nije uspijevao da se rezultatski odlijepi.

Prvu značajniju prednost, Podgoričanke su stekle u 27. minutu, kada je Milica Deura pogodila za plus devet (52.43).

Od tog trenutka pa do kraja meča na terenu je postojao samo jedan tim - Budućnost Volkano.

Prednost je rasla iz minuta u minut do maksimalnih plus 17 (67:50), koliko je bilo u 37. minutu, kada je precizna bila Amerikanka Hejla Lankster, i na kraju meča.

Lanksters je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa 24 poena (trojke 7-4), a dvocifrene su bile Ana Radović (17, pet skokova), Božica Mujović (16) i Deura (13, pet asistencija).

U poraženom timu istakle su se Bernadet Hatar (23, 15-11 za dva) i Fani Farkaš (19).

Podgoričanke su nastup u Mađarskoj okončale na drugom mjestu sa učinkom od tri pobjede (Amazon, Petržalka, Vašaš) i poraz od Celja, koji je i pobjednik turnira sa maksimalnim učinkom.

Vašaš - Budućnost Volkano 66:83 (20:19, 19:23, 10:14, 17:27)

Budimpešta - Dvorana: „Vašaš arena“. Gledalaca: 500.

Vašaš: Hatar 23, Gocsman, Šalai 2, Sabo, Miler 6, Rakolcai, Aho 5, Bajnoči 4, Veber, Barnai 4, Farkaš 19, Fejes 3.

Budućnost Volkano: Deura 13, Radović 17, Vučetić 6, Kuželj 1, Mudreša, Mujović 16, Bajić 3, Mugoša, Lankster 24, Vujačić, Živaljević 3.