Budućnost Voli i Radnički u finalu

Finalni meč igra se sjutra veče od 20.15 sati, dok će Sutjeska i Lovćen na teren od 17
84 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 27.09.2013. 20:13h

Budućnost Voli je prema očekivanjima i bez većih problema savladala Lovćen i igraće sjutra veče protiv Radničkog u finalu Memorijala “Ljubo Jovanović”.

“Plavi” su od starta meča vodili i pobjeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanju.

Mladi sastav sa Cetinja se dobro držao u prvoj četvrtini, zahvaljujući Ivanu Zejaku i Mašanu Vrbici, koji su postigli 15 od 17 poena svog tima.

Zejak je dao devet (tri trojke), a Vrbica šest (dvije trojke).

U drugoj četvrtini Budućnost Voli je pojačala ritam, prednost je konstantno rasla do plus 23 (48:25), koliko je bilo nakon prvog poluvremena kada je poentirao Čedomir Vitkovac.

Cetinjani su u trećoj četvrtini uspijevali da smanje zaostatak, ali ne toliko da bi zaprijetili crnogorskom šampionu, koji je u posljednjoj dionici opet pojačao ritam.

Prednost je rasla do maksimalnih plus 34 (82:48) u 39. minutu, kada je pogodio Vilijem Kolmen.

Kolmen je bio najefikasniji zu pobjedničkom timu sa 16 poena (7-6 za dva, 4-4 bacanja), a pratili su ga Suad Šehović (15) i Đelil Akindele (14).

Dvocifreni su još bili Vitkovac i Aleksa Popović. U redovima Lovćena, Ivan Zejak je ostavio najbolji utisak (16, trojke 7-4).

Igor Jovović, trener Budućnost Volija, u meču sa Lovćenom odmarao startnog pleja Aleksandra Ćapina.

Radnički je, prema očekivanjima, izborio plasman u finale Memorijala “Ljubo Jovanović”.

Kragujevčani su u slaboj utakmici bili bolji od Sutjeske, a trijumf su obezbijedili tek u drugom poluvremenu.

Nikšićani, koji su tek nedavno krenulio sa treninzima, držali su se dok su imali snage, a onda je do izražaja došla bolja fizička pripremljenost i isukstvo Radničkog, koji za sedam dana startuje u ABA ligi.

Sutjeska je dobro počela, povela je 8:0, ali su Kragujevčani brzo odgovorili i preokrenuli (10:12).

Sredinom druge četvrtine ekipa Dušana Dubljevića je ponovo došla do plus osam kada je Nemanja Grabovica pogodio trojku (28:30).

Međutim, opet je uslijedio period bolje igre Radničkog, koji je uspio da izjednači, ali je Vladimir Dašić košem u posljednjim sekundama omogućio da Sutjeska ima prednost na poluvremenu (32:30).

U nastavku su gosti zaigrali angažovanije u odbrani u uspjeli su do kraja treće četvrtine da stekne dvocifrenu prednost (52:38).

Sutjeska se nije predavala, prišla je na 57:51, ali dalje od toga nije mogla.

U finišu je Nikšićanima ponestalo snage, a Radnički je to iskoristio i stigao do ubjedljivog trijumfa.

Di Džej Sili je bio najbolji kod Radničkog sa 23 poena (trojke 6-4), a pratili su ga Sava Lešić (14) i Nikola Kalinić (12, 10 skokova).

Vladimir Dašić je sa 21 košem (15 u prvom poluvremenu) bio jedini dvocifreni kod Nikšićana.

Finale između Budućnost Volija i Radničkog igra se sjutra od 20.15 sati, dok je duel za treće mjesto između Sutjeske i Lovćena zakazan za 17.

Budućnost Voli - Lovćen 82:54 (22:17, 26:8, 14:16, 20:13)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Z. Šutulović, Radulović, P. Šutulović (Podgorica).

Budućnost Voli: Šehović 15, Mihailović, M. Popović 2, Subotić 7, Komatina 3, Mugoša 3, Kolmen 16, Vitkovac 10, Akindele 14, A. Popović 10, Ivanović 2, Ćapin.

Lovćen: Rabrenović, Jovanović, Ševaljević, Vrbica 7, Popović 8, Jović 4, Milić 2, Miličković, Borilović 6, Vukadinović 8, Milović 3, Zejak 16.

Sutjeska - Radnički 56:74 (14:14, 18:16, 11:22, 13:22)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jokić, Savović, Popović (Podgorica).

Sutjeska: Đurović 3, Spasojević 8, Kovač, Grabovica 9, Kuveljić 2, Vujošević 6, Popović 2, Ilić 2, Dašić 21, Harper 3, Agramović, Čvorović.

Radnički: Sili 23, Marinović 8, Lešić 14, Stevanović, Jović 6, Jevtović, Janković, Mlađan 2, Dimić 2, Mupatu 3, Kalinić 12, Pantić 4.