Francuska u finalu, Španci ostali bez krune

23 komentar(a)
Rudi Fernandes, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 20.09.2013. 21:35h

Francuska će igrati u finalu Evropskog prvenstva u Sloveniji i imaće priliku da osvoji prvo zlato u istoriji.

U dramatičnom meču "trikolori" su nakon produžetka savladali aktuelnog šampiona Španiju sa 75:72 (14:18, 6:16, 23:15, 22:16, 10:7).

Junak pobjede je Toni Parker, koji je upisao 32 poen (17-9 za dva, 2-2 za tri, 9-8 bacanja) uz šest skokova.

Dvocifren je još bio Antoan Diot sa 10 poena, a pogodio je četiri bacanja u produžetku, kada se rješavalo pitanje pobjednika.

Nakon prvog poluvremena nije izgledalo da će Francuska da slavi, pošto je "crvena furija" imala 14 poena viška (34:20).

Ekipa Vensana Kolea je imala katastrofalnih 20 minuta, jer je za tri poena šutirala 8-0.

U nastavku je uspjela da "namjesti" ruku i prednost rivala je počela da se topi.

Izjednačenje je donio trojkom tri minuta i 21 sekundu prije kraja meča Parker za 61:61.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, Parker je imao priliku da u regularnom roku riješi meč, ali je bio izblokiran.

Hoze Manuel Kalderon je pokušao trojkom da donese pobjedu svom timu, ali je promašio.

U dodatnih pet minuta Francuzi su bili koncentrisaniji i stili do slavlja.

Mark Gasol je predvodio Španiju sa 19 poena i devet skokova, Rudi Ferandes je dodao 17, a Serhio Rodriges 11.

Rival Francuske u finalu biće Litvanija, a taj duel se igra u nedjelju od 21 sat.