Hrvatska i Slovenija u četvrtfinalu, Španija ubjedljiva

Italijani su bolje otvorili meč, riješili prvu četvrtini u svoju korist, ali potom je uslijedila sjajna igra Hrvata, posebno u trećoj četvrtini i zaslužen trijumf.
5 komentar(a)
Košarkaši Hrvatske, Foto: Beta AP
Ažurirano: 14.09.2013. 21:43h

Košarkaški Hrvatske obezbijedila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Sloveniji, pošto je danas u utakmici drugog kola F grupe savladala Italiju sa 76:68 (8:17, 23:19, 26:9, 19:23).

Najefikasniji u ekipi Hrvatske bili su Bogdanović sa 15, Simon sa 14 i Ukić sa 13 poena, dok je za Italijane Datome postigao 24 poena.

Španija je pobijedila Finsku sa 82:56, a do pobjede je predvodio Hose Kalderon sa 22 poena, dok je u selekciji Finske najefikasniji bio Peteri Koponen sa 17.

I Slovenija se plasirala u četvrtfinale pošto je večeras u Ljubljani pobijedila selekciju Grčke sa 73:65 (26:13, 17:14, 19:19, 11:19) u posljednjoj utakmici drugog kola F grupe druge faze šampionata.

Slovencima je to treće pobjeda, a imaju i jedan poraz računajući bodove "prenijete" iz prve faze.

Grci su doživeli treći poraz i ostale su im samo teoretske šanse za četvrtfinale.

Najefikasniji u slovenačkoj ekipi bio je Goran Dragič sa 28 poena, dok je Jaka Lakovič ubacio 10 poena.

Vasilis Spanulis predvodio je Grke sa 21 poenom, a Nikos Zizis dodao je na to još 13 poena.