Grčka iznenadila Španiju i vratila se u život

59 pregleda 4 komentar(a)
Burisis, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.09.2013. 18:44h

Grčka je u meču bez prava na grešku uspjela da savlada Španiju i ostane u trci za plasman u četvrtfinale.

Već u 9. minutu “crvena furija” je ušla u probleme pošto je Mark Gasol napravio treću ličnu, što je ekipa Andree Trinkijerija iskoristila i uhvatila priključak nakon minusa od 10 poena (26:16).

U trećoj četvrtini Španci su vratili prednost nakon što je Gasol vezao 11 poena (57:50).

Međutim, Grčka se nije predavala i preko Joanisa Burusisa je četiri i po minuta prije kraja povela 66:64.

Utakmica je riješena 59 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene, kada je Mihael Bramos pogodio trojku za nedostižnih 75:68.

Vasilis Spanulis je za pobjedničkio tim dao 20 poena, Kostas Kajmakoglu je dodao 11, a Jorgos Printezis i Buruzis po 10.

Gasol i Rudi Fernandez su bili najefikasniji u redovima aktuelnog prvaka Evrope sa po 20 koševa.

Slovenija je stigla do pobjede protiv Italije i napravila je veliki korak ka plasmanu među osam najboljih.

Serijom 10:0 sredinom treće četvrtine domaća selekcija je povela 58:48, nakon čega povratka za “azure” više nije bilo.

U nekoliko navrata četa Simone Pjaniđanija je prijetila, ali do preokreta nije došlo.

Goran Dragić je bio najefikasniji u redovima Slovenije sa 20 poena, a njegov brat Zoran je ostvario dabl-dabl učinak (15, 10 skokova).

Dvocifren je još bio Boštjan Nahbar (13).

Čak pet igrača u Italiji je imalo 10 i više koševa, ali je to bilo premalo da se izbjegne poraz.

Najbolji su bili Alesandro Đentile (20) i Luiđi Datome (16).

Hrvatska je lako izašla na kraj sa Finskom, a utakmica je riješena već do poluvremena, kada je četa Jasmina Repeše stigla do plus 19 (39:20).

Damjan Rudež je predvodio “vatrene” sa 17 poena (pet trojki), a pratio ga je Bojan Bogdanović (15).

Dvocifreni su bili Roko Leni Ukić (11) i Ante Tomić (11, sedam skokova). Šon Haf je bio jedini raspoložen za igru u sastavu Finske (10).

Grupa F: Finska - Hrvatska 63:88 (11:17, 9:22, 18:24, 25:25), Grčka - Španija 79:75 (16:26, 25:12, 11:19, 27:18), Slovenija - Italija 84:77 (18:21, 27:18, 15:15, 24:23).

Tabela: Italija, Hrvatska, Slovenija 5, Španija, Grčka, Finska 4.