Pero Antić i Mirza Teletović, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.09.2013. 18:07h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Jesenice - Linas Kleiza je junak Litvanije. Zahvaljujući novom članu Fenerbahčea, ekipa Jonasa Kazlausksa će igrati u drugoj fazi.

U meču proti Bosne i Hercegovine, Litvancima je odgovarao poraz manji od 10 razlike za nastavak takmičenja.

Dva minuta prije kraja četa Aleksandra Petrovića je imala plus 12 (76:64), prethodno i plus 14 (72:58, 35. minut), a onda je stvari u svoje ruke uzeo Kleiza.

Pogodio je dvije trojke, posljednji 80 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene.

Ušlo se u penal završnicu, Martinas Pocijus je 10,5 sekundi prije kraja pogodio jedno od dva bacanja za minus sedam (71:78).

U posljednjem napadu BiH, Mirza Teletović promašio trojku za devet metara za prolaz Litvanaca u dalju fazu.

Na kraju Bosna i Hercegovina je slavila sa 78:72 (18:18, 13:12, 26:22, 21:20).

Teletović je u pobjedničkom timu bio najefikasniji sa 31 poenom (šest trojki), Nihad Đedović je dodao 20, a Elmedin Kikanović 10.

Kleiza je imao dabl-dabl učinak (20 koševa, 10 uhvaćenih lopti), a pratili su ga Pocijus (14) i Mantas Kalnietis (11, pet skokova, šest asistencija).