Đoko Pavićević, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 17.08.2013. 18:38h

Poraz od Letonije za kadete Crne Gore, nažalost, znači selidbu u niži rang.

Do sedmog vezanog poraza "crveni" su došli u samoj završnici meča.

Ekipa Đorđija Pavićevića je nepuna tri minuta prije kraja imala minimalnu prednost (67:66), ali je u finišu Letonija bila koncentrisanija i stigla je do pobjede.

Nakon prvog poluvremena, Crna Gora je imala 10 poena minusa (40:30), ali je odličnom igrom u trećoj četvrtini uspjela da preokrene rezultat (59:56).

Očigledno da je jurnjava za rezulultatom uslovila da “crvenima” u finišu ponestane koncentracije, što je dovelo do novog poraza.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Vukčević sa 21 poenom, Todor Radonjić je ostvario dabl-dabl učinak (14 koševa, 14 skokova), dok je Miloš Popović ubacio 14. Letonce su do pobjede predvodili Arturs Strautins sa 20 i Verners Kohs sa 19 koševa.

"Crveni" će sjutra (13.15 sati) igrati protiv Švedske u meču koji nema rezultatski značaj jer su obje selekcije ispale u B diviziju.

Letonija - Crna Gora 71:69 (17:12, 23:18, 16:29, 15:10)

Kijev - Dvorana "Palas sports". Gledalaca: 150. Sudije: Beliakov (Rusija), Špendl (Slovenija), Stoika (Rumunija).

Letonija: Garoza 6, Kohs 19 (1-1), Zoriks 2, Birkans 14 (2-0), Kokins, Jankovskis, Krumins 6 (2-0), Krauklis, Strautins 20 (5-4), Antoms, Raimo 4, Saulitis.

Crna Gora: Čarapić 2, Vukčević 21 (8-4), Jelovac, Cupara, Dubak, Bakić 9 (1-1), Lučić, Kalezić 9 (3-2), Radonjić 14, Divac, Grković, Popović 14 (5-4).