Crna Gora poražena od Ukrajine

Nakon trojke Miloša Popovića, nepun minut prije kraja, Crna Gora je prišla na minus dva (84:82), što je nagovještavalo neizvjesnu završnicu. Da tako ne bude, potrudio se Sviatoslav Mihailiuk, koji je vezao pet poena za potvrdu trijumfa
3 komentar(a)
Kadeti Crne Gore, Foto: Www.fibaeurope.com
Ažurirano: 13.08.2013. 18:28h

Drugi poraz u drugoj fazi, a četvrti uzastopni, upisala je kadetska košarkaška repreznentacija Crne Gore.

Nakon što su u ponedjeljak veče doživjeli debakl protiv Hrvatske, “crveni” su poraženi i u duelu sa Ukrajinom.

Do prve četvrtine utakmica je bila izjednačena, a onda je domaćin dodao gas i u 18. minutu stigao do 20 poena viška (41:21).

Prednost se u nastavku kretala do plus 23 (53:30, 55:32) i činilo se da izabranicima Đorđija Pavićevića prijeti još jedan ubjedljiv poraz.

Trgli su se, međutim, i počeli da tope prednost rivala.

Nakon trojke Miloša Popovića, nepun minut prije kraja, Crna Gora je prišla na minus dva (84:82), što je nagovještavalo neizvjesnu završnicu.

Da tako ne bude, potrudio se Sviatoslav Mihailiuk, koji je vezao pet poena za potvrdu trijumfa.

Mihailiuk je sa 31 poenom, 13 skokova i sedam asistencija bio najbolji akter meča.

Pratili su ga Anton Musijenko (15), Kirilo Marčenko (14) i Dmitro Berozkin (10).

U redovima Crne Gore, najbolji je bio Popović sa 22 koša i devet uhvaćenih lopti.

Ognjen Čarapić je dodao 12, a Nikola Vukčević 11 poena.

U posljednjem kolu druge faze, “crveni” sjutra od 17.45 sati igraju protiv Italije.

Ukrajina - Crna Gora 89:82 (23:17, 25:13, 19:26, 22:26)

Kijev - Dvorana: “Palas sport”. Gledalaca: 1.005.

Ukrajina: Starodub, Potapenko 1 (2-1), Musijenko 15 (9-6), Zotov 6 (2-1), Marčenko 14 (2-2), Lunski 4, Mihailuk 31 (17-14), Tkačenko 3 (1-1), Beroznik 10 (2-0), Pavlov, Šibel, Hitov 5 (2-1).

Crna Gora: Čarapić 12 (10-10), Vukčević 11 (4-1), Jelovac 4 (2-2), Dubak, Bakić 2, Lučić 7 (2-2), Kalezić 8 (2-2), Radonjić 8, Diva 4 (1-0), Grković, Popović 22 (14-13).