Milovan Drašković je meč okončao sa 16 poena i 12 skokova, a na drugoj strani su se istakli Andrej Magdevski i Kristijan Nikolov (13)
85 pregleda 8 komentar(a)
Luka Đurović, Foto: Fibaeurope.com
Ažurirano: 27.07.2013. 18:57h

Nakon šest neuspješnih pokušaja, juniorska košarkašaka reprezentacija Crne Gore je konačno uspjela da se domogne evropske elite.

U polufinalu Evropsko prvenstva B divizije u Strumici, izabranici Dragana Radovića su u neizvjesnom meču savladali Makedoniju.

Po svemu što su prikazali u ovom duelu, zaslužili su pobjedu. Vodili su tokom većeg dijela, domaćin je u 27. minutu uspio da preokrene.

Do kraja se igralo koš za koš, a u finišu je naša selekcija bila koncentrisanija i slavila.

Milovan Drašković je meč okončao sa dabl-dabl učinkom (16 poena, 12 skokova) i jedini je bio sa dvocifrenim košgeterskim učinkom u selekciji Crne Gore.

U selekciji Makedonije čak četiri igrača su dala 10 ili više poena. Najefikasniji su bili Andrej Magdevski (13) i Kristijan Nikolov (13), a pratili su ih Ljubomir Mladenovski (11, 11 skokova) i Oliver Dvojakovski (10).

Makedonci su samo uspjeli da povedu košem Magdevskog, a Crna Gora je diktirala ritam.

Prednost je rasla do plus osam (18:10) na isteku 9. minuta, kada je poentirao Petar Popović.

Sa dvije trojke Darija Mitrova, domaćin je uhvatio priključak, ali im Luka Đurović nije dozvolio da izjednače (21:16).

Do odlaska na odmor, prednost “crvenih” nije bila ozbiljnije ugrožena.

Na veliki odmor naša selekcija je otišla sa zalihom od šest poena (37:31).

Sve do 27. minuta Crna Gora je vodila, a onda je Dvojakovski pogodio za preokret (43:42).

Od tog momenta pa do kraja meča igralo se koš za koš.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a nešto manje od minut i po prije kraja Magdevski je trojkom odškrinuo vrata elite svojoj selekciji (60:59).

Uzvratio je Drašković sa linije penala (61:60), a nakon toga su uslijedile izgubljene lopte sa obje strane.

Dvadeset i četiri sekunde prije kraja, Makedonija je imala napad.

Međutim, Drašković je ukrao loptu Nikolovu, a nedugo zatim je fauliran.

Do kraja su ostale četiri sekunde, a centar Crne Gore je bio polovičan sa linije penala (62:60), ali Makedonci nisu imali vremena da izbore čak ni produžetke.

Sjutra će Crna Gora u finalu igrati protiv Poljske, koja je deklasirala Belgiju 80:62 (17:21, 26:15, 15:12, 22:14). Meč koji nema rezultatski značaj, igra se od 21 sat.

Crna Gora - Makedonija 62:60 (18:13, 19:18, 10:20, 15:9)

Strumica - Dvorana: “Park”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Tanacis (Grčka), Ekti (Turska), Klivaz (Švajcarska).

Crna Gora: Đurović 8, Raičević 7 (4-3), Milović 6, Novosel 2, Radunović, Agramović 4 (2-2), Popović 4, Drašković 16 (11-4), Lončar, Savić 4 (2-2), Dožić 3, Nikolić 8 (5-2).

Makedonija: Mitrov 6, Načevski 4, Mekić, Cvetkovski, Partalov, Magdevski 13 (2-1), Nikolov 13 (4-3), Dvojakovski 10 (2-2), Zećiri, Mladenovski 11 (3-1), Šalev 3, Milkov.