Crna Gora osvojila osmo mjesto u Talinu

64 pregleda 2 komentar(a)
Danilo Nikolić, Foto: Fibaeurope.com
Ažurirano: 21.07.2013. 12:52h

Porazom od Litvanije, drugim na takmičenju, mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore završila je nastup na Evropskom prvenstvu u Estonij osvajanjem 8. mjesta.

Duel koji nije imao preveliki rezultatski značaj, nije donio neizvjesnost. Litvanija je dominirala od početka do kraja meča, a jedina dilema je bila konačan rezultat.

Ekipama Tomasa Pacesasa je pitanje pobjednika riješila do odlaska na odmor, kada je stekla 19 poena prednosti (39:20).

I u nastvaku se slika nije mijenjala. Litvanci su diktirali ritam, prednost je rasla iz minuta u minut do maksimalnih plus 36 (72:36), koliko je bilo u 33. minutu, kada je poentirao Mindaugas Kacinas.

Čak pet igrača u redovima Litvanije imalo je dvocifren broj poena, a najebolji je bio Paulius Semaska, koji je pored 20 poena imao i sedam asistencija.

Vukota Pavić je za našu selekciju ubacio 19 koševa, a Danilo Nikolić je ostvario dabl-dabl činak (14 koševa, 11 skokova).

Mihailo Pavićević, selektor Crne Gore, u ovom duelu u igru nije uvodio Marka Mugošu i Miloša Latkovića, koji su imali veliku minutažu u Talinu.

Litvanija - Crna Gora 84:51 (17:11, 22:9, 22:14, 23:17)

Talin - Dvorana: “Saku Surhal”. Gledalaca: 300. Sudije: Kartal (Turska), Benčur (Mađarska), Stoika (Rumunija).

Litvanija: Riauka 4 (2-2), Lekis, Juknevičius 11 (6-5), Paliukenas 11, Močkevičius 2 (2-0), Semaska 20 (7-5), Vaitkus, Olisevičius 6, Kacinas 18, Kariniauskas 1 (2-1), Čatkevičius 11 (4-3), Jogela.

Crna Gora: Fatić 2 (2-2), Kasalica, Musović, Žižić 6, Vušović, Vrbica 7 (2-2), Mugoša, Miković 3 (2-1), Mrdak, Nikolić 14 (4-3), Pavić 19 (6-5), Latković.