Juniori nakon produžetka bolji od Bjelorusije

3 komentar(a)
Petar Popović, Foto: Fibaeurope.com
Ažurirano: 21.07.2013. 12:45h

I treću pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije u Strumici upisala je juniorska košarkaka reprezentacija Crne Gore i izborila plasman u drugi krug.

Za razliku od duela sa Belgijom i Portugalom, koje su “crveni” lako dobili, protiv Bjelorusa su morali da igraju produžetak.

Imala je naša selekcija priliku da u regularnom toku riješi pitanje pobjednika, ali je Milovan Drašković četiri sekunda prije kraja promašio dva bacanja.

Na sreću, ono što je tada propušteno, nadoknađeno je u dodatnih pet minuta.

Petar Popović je sa 18 poena bio najefikasniji u našoj selekciji, a pratili su ga kapiten Luka Đurović (12, pet asistencija), Aleksandar Dožić (11), Zoran Nikolić (11) I Drašković (10, sedam skokova).

U redovima Bjelorusije istakli su se Maksim Salaš sa dabl-dablč učinkom (25, 10 skokova), Jauheni Belianku (23) i Siarhei Kazlu (19, 11 uhvaćenih lopti).

Početak meča bio je obećavajući za Crnu Goru, pošto je u 2. minutu vodila 9:0.

Međutim, Bjelorusi su se brzo oporavili, prišli su na 9:8 sredinom prve dionice, a u finišu su potpuno zagospodarili terenom, da bi u 11. minutu stigli do plus osam (25:17).

“Crveni” nisu pronalazili rješenje za igru rivala, koji je samo 180 sekundi kasnije stigao do maksimalnih plus 14 (39:25).

Do sredine treće dionice Bjelorusija je održavala stečenu prednost, a finiš tog dijela je pripao našoj selekciji, koja je pred odlučujućih 10 minuta trojkom Popovića prišla na 55:56.

Nikolić je donio prednost Crnoj Gori (57:56), ali su se pet minuta prije kraja Bjelorusi odlijepili na 69:64.

Nakon minuta odmora Dragana Radovića, “crveni” su zaigrali bolje i uspjeli su da preokrenu (74:71).

Ušlo se u neizvjensu završnicu, pa je produžetka morao da riješi pitanje pobjednika.

U njemu je naša selekcija bila smirenija, a trijumf je obezbijeđen minut i po prije kraja, kada je Đurović sa linije penala bio siguran za plus pet (84:79) i rutinski završetak meča.

Sjutra od 16.30 sati Crna Gora igra protiv Luksemburga.

Crna Gora - Bjelorusija 89:86 (17:22, 12:20, 26:14, 20:19, 14:11)

Strumica - Dvorana: “Park”. Gledalaca: 100. Sudije: Ekti (Turska), Hađisolomu (Kipar), Kalpakas (Švedska).

Crna Gora: Đurović 12 (9-5), Raičević 5 (4-1), Milović 6, Novosel 4 (3-0), Radunović, Agramović, Popović 18 (5-3), Drašković 10 (6-2), Lončar 4, Savić 8 (1-1), Dožić 11 (6-4), Nikolić 11 (2-1).

Bjelorusija: Haračka 5, Jusijevič 2, Salaš 25 (11-7), Roslikau 2, Birič, Čumaku 2, Masiušonak 4 (2-1), Belianku 23 (8-4), Ziznik, Kazlu 19 (5-3), Mihailu.