Marko Mugoša je bio najefikasniji sa 16 poena, ali je imao nekoliko nerezonskih i ishitrenih šuteva u završnici meča
122 pregleda 0 komentar(a)
Mlada košarkaška reprezentacija, Foto: FIBA Europe/Ciamillo-Castoria/Matteo Marchi
Ažurirano: 15.07.2013. 14:55h

Iako su vodili tokom čitave utakmice, mladi košarkaši Crne Gore su izgubili i drugi meč na Evropskom prvenstvu u Estoniji.

Tim Mihaila Pavićevića je poražen od Litvanije sa 63:56, a tim sa Baltika je do drugog vođstva na meču, nakon početnih 1:0, stigao 53 sekunde prije kraja!

„Krivac” za poraz je užasna završnica, jer „crveni” u posljednjih pet minuta i 34 sekunde nisu postigli koš, a Litvanci su dali 11!

Crna Gora je fenomenalno počela meč, povela 14:1, pa 17:3, a 14 koševa razlike je imala nekoliko puta tokom meča, posljednji put u 22. minutu (40:26).

Velika prednost je održavana do početka posljednje četvrtine, ali je pri rezultatu 50:41 Mašan Vrbica napravio četvrti faul, zbog čega je Pavićević morao da ga izvede iz igre.

Tada su počeli problemi u organizaciji napada, što su Litvanci iskoristili da preokrenu, mada su i sudije propustile da sviraju očigledan faul nad Vukotom Pavićem tačno minut prije kraja, pri rezultatu 56:56.

Marko Mugoša je bio najefikasniji sa 16 poena, ali je imao nekoliko nerezonskih i ishitrenih šuteva u finišu meča.

Danilo Nikolić je upisao 12, Miloš Latković 11, a Pavić 10 koševa. On i Mugoša su imali po devet skokova, a u listu strijelaca se upisao još samo Vrbica (sedam pogodaka).

Sa klupe su ulazili samo Milija Miković, Mihailo Kasalica i Ivan Fatić, ali su za ukupno 30 minuta uputili ukupno tri šuta ka obruču. I nisu pogodili...

Mindaugas Kačinas je sa 15 poena predvodio Litvance, a igrači sa klupe su ubacili čak 43.

Crna Gora - Litvanija 56:63 (17:5, 17:16, 14:20, 8:22)

Talin - “TTU Sport centar”. Gledalaca: 200. Sudije: Peres Nis (Španija), Esteron (Izrael), Herbertson (Island).

Crna Gora: Fatić, Kasalica, Musovic, Žižić, Vušović, Vrbica 7, Mugoša 16 (3-1), Miković, Mrdak, Nikolić 12 (2-2), Pavić 10, Latković 11 (1-1).

Litvanija: Riauka 5 (2-1), Lekis 8, Juknevičus, Paliukenas 10 (4-3), Mockevičus, Semaška, Vaitkus, Olisevičus, Kačinas 15 (6-4), Karinijauskas 11 (2-1), Čatkevičus 6 (2-2), Jogela 8 (2-2).