Felipe Rejes produžio ugovor s Real Madridom do 2015.

Rejes je prošle sezone u 29 utakmica u Evroligi postizao prosječno 7,6 poena i imao 5,1 skokova.
Felipe Rejes, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.07.2013. 11:29h

Košarkaš Real Madrida Felipe Rejes produžio je ugovor do 2015. godine, saopštio je danas "kraljevski klub".

On je ove sezone osvojio šampionsku titulu u španskom prvenstvu, 31. u klupskoj istoriji, i proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) finala.

Rejes je 2004. godine iz gradskog rivala Estudijantesa prešao u Real, s kojim je do sada osvojio tri šampionske titule, Kup kralja i Uleb kup.

Rejes je sa 1.045 skokova četvrti na evroliginoj listi najboljih skakača svih vremena, a prvi je na listi po broju skokova u napadu (388).

Za reprezentaciju Španije 33-godišnji košarkaš do sada je odigrao 191 utakmicu i osvojio je svjetsko prvenstvo, po dvije zlatne i srebrne medalje na Evropskom prvenstvu i jednu bronzanu, i dvije srebrne olimpijske medalje.