Crna Gora savladala Ukrajinu, sa dva boda u drugu fazu

Pobjeda nad Ukrajinom (72:60) biće upamćena po nevjerovatnom izvođenju slobodnih bacanja - reprezentativke Crne Gore su imale stopostotnu realizaciju, iako su ih šutnule 25!
73 pregleda 15 komentar(a)
Jelena Dubljević, Foto: FIBA Europe/Elio Castoria
Ažurirano: 17.06.2013. 12:48h

Ono što se očekivalo, potvrdilo se na terenu. Košarkašice Crne Gore su protiv Ukrajine upisale drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Francuskoj uz fenomenalnu partiju Jelene Dubljević i u drugu fazu prenose dva boda.

Krilni centar naše selekcije je meč okončala sa 29 poena (šut za dva 12-7, bacanja 15-15), uz osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Dvocifrena je u redovima Crne Gore bila i Iva Perovanović (10 poena).

Impresionirao je šut naše selekcije sa linije penala, jer je pogođeno svih 25 bacanja!

U poraženom timu najbolji učinak imale su Alina Jagupova (21 koš, 10-7 za dva) i Oleksandra Kurašova (14, sedam skokova).

Naša selekcija je pitanje pobjednika riješila serijom 8:0 u finišu treće četvrtrtine, kada je povela 53:43.

U posljednjih 10 minuta prednost Crne Gore je išla i do plus 19, koliko je bilo u dva navrata (66:47, 72:53).

Početak meča nije bio obećavajući za „crvene”, Ukrajina je imala dobar šut za dva poena, pa otuda i vođstvo od 8:2, 14:8.

U finišu prve dionice Dubljević i Snežana Aleksić su pogodile za minus jedan (14:15), ali je Ukrajina ipak na pauzu od dva minuta ušla sa tri koša viška (19:16).

Na startu druge dionice Perovanović je poentirala za prvo vođstvo Crne Gore (20:19, u 11. minutu), pa se do odlaska na odmor igralo koš za koš.

Da "crvene” na odmor odu sa minimalnom prednošću, potrudila se Dubljević, koja je pogodila sa bacanja za 31:30.

Nakon prvog poluvremena, Crna Gora je imala loš šut za dva poena od svega 30 odsto (23-7), ali su je bacanja (14-14) održala u životu.

Do 26. minuta vladala je rezultatska klackalica, da bi za 120 sekundi Crna Gora napravila seriju 8:0 i odvojila se na 45:37.

Bio je prinuđen Vadim Čečuro, selektor Ukrajine, da zatraži tajm-aut, što je dalo rezultat.

Njegove izabranice su uzvratile serijom 6:0, pa su u 28. minutu prišle na minus dva (47:45).

Međutim, finiš pripada Crnoj Gori. Dubljević je vezala pet poena, Snežana Aleksić je pogodila trojku za 53:43 na kraju treće četvrtine.

Do kraja meča nije više bilo rezultatske neizvjesnosti, a jedina dilema je bila konačan rezultat.

Prednost naše selekcije kretala se do plus 19, koliko je bilo u dva navrata (66:47, 72:53).