Crnogorske košarkašice pobijedile Hrvatsku

Izabranice selektora Miodraga Baletića do pobjede došle su trojkom Snežane Aleksić
2 komentar(a)
Jelena Škerović, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 05.06.2013. 20:36h

Košarkašice Crne Gore su nastavile sa odličnim rezultatima u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo, koje 15. juna počinje u Francuskoj. Nakon trijumfa na turniru „Trofej Beograda 2013“, izabranice Miodraga Baletića su večeras u Crikvenicama u prvom kontrolnom meču savladale Hrvatsku 75:73.

Početak meča nije nagovještavao povoljan ishod za našu selekciju, jer je domaćin u 5. minutu imao plus osam (16:8), a ista razlika je bioa na kraju prve četvrtine.

Zaigrale su „crvene“ bolje na startu drugog perioda, uspjele su da priđu na 35:32, ali je Hrvatska na veliki odmor otišla sa dvocifrenom razlikom (45:34), zahvaljujući seriji 10:0.

U drugom poluvremenu Crna Gora je jurila prednost rivala, a ta jurnjava se na kraju isplatila. Snežana Aleksić je trojkom, praktično, uz zvuk sirene donijela Crnoj Gori pobjedu (75:73).

Jelena Škerović je bila najefikasnija u našoj selekciji sa 20 poena, a imala je četiri skoka i dvije asistencije. Dvocifrene su još bile Iva Perovanović (7-4 za dva, šest skokova)i Ana Turčinović sa po 14 koševa.

U poraženom timu, Jelena Ivezić je bila najbolja (20, pet skokova).

Jelena Dubljević je bila u sastavu, ali nije igrala. Selektor Miodrag Baletić je odlučio da je odmori.

Isti rivali odigraće sjutra veče (20 sati) novi duel.

Hrvatska - Crna Gora 73:75 (24:16, 21:18, 11:16, 17:25)

Crikvenice - Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 100. Sudije: Sušanj, Terlević, Stanković (Hrvatska).

Hrvatska: Ivezić 20, Jelavić, Mišura 7, Benić 11, Salopek, Režan 5, Ciglar 5, Lelas 15, Slišković 4, Bura, Ivanković 6, Vrdoljak.

Crna Gora: Škerović 20, De Forž 4, Bajić, Popović 2, Aleksić 8, Dubljević, Bjelica 4, Perovanović 14, Turčinović 14, Jovanović 9, Ćulafić, Raković.