Indijana izjednačila na 2:2 protiv Majamija u finalu Istoka

Indijanu je do pobjede predvodio Roj Hibert sa 23 poena i 12 skokova, Lens Stivenson dodao je 20, Džordž Hil 19, a Dejvid Vest 14 poena i 12 skokova.
60 pregleda 0 komentar(a)
Roj Hibert, Foto: Beta AP
Ažurirano: 29.05.2013. 09:57h

Indijana je prvi put iskoristila prednost domaćeg terena protiv Majamija (99:92), i izjednačila rezultat u finalnoj seriji Istočne konferencije na 2:2. Nakon četiri meča, oba tima su napravili po jedan brejk u gostima, a serija se sada ponovo “seli” u Majami…

Na početku treće četvrtine Pejsersi su poveli 81:72, ali je šampion serijom 14:2 preokrenuo na 86:83. Ipak, nakon izjednačenja trojkom Pola Džoržda, Indijana je novom serijom od 13:6 riješila duel u svoju korist. Majami je posljednji minut odigrao bez Lebrona Džejmsa, koji je morao van terena zbog šest ličnih, tek drugi put u karijeri kada je plej-of u pitanju.

Indijanu je do pobjede predvodio Roj Hibert sa 23 poena (šut 16-10) i 12 skokova, Lens Stivenson dodao je 20, Džordž Hil 19 (šest asistencija), a Dejvid Vest 14 poena i 12 skokova.

"Mi smo psihički čvrsta ekipa. Znamo da su šampioni i trenutno jedna od najboljih ekipa u NBA ligi. Nećemo odustati, idemo u Majami i ponovo ćemo se boriti. Mi smo nemilosrdni. Svi igrači vjeruju da možemo da pobijedimo", rekao je Roj Hibert.

U ekipi Majamija najbolji je bio Lebron Džejms sa 24 poena, šest skokova i pet asistencija, Mario Čalmers dodao je 20, a Dvejn Vejd 16 poena, šest skokova i pet asistencija.

“Volio bih da sam do kraja mogao biti na terenu, zbog mojih saigrača, dok god smo imali šansu da pobijedimo. Ali nijesam bio u mogućnosti”, žalio je Lebron Džejms što u posljednjih 56 sekundi nije igrao.

Peta utakmica na rasporedu je sjutra veče u Majamiju, a u velikom finalu već čeka San Antonio koji je sa 4:0 u seriji izbacio Memfis.

Indijana - Majami 99:92 (Hibert 23 p, 12 sk, Stivenson 20 p - Džejms 24 p, Čalmers 20 p)

Serija je izjednačena na 2:2