Crna Gora izgubila od Portorika: Dva igrača ugasila nade o borbi za medalju

Andre Kurbelo i Tori San Antonio odigrali su simultanku sa odbranom „crvenih“, igrali praktično sami protiv petorice i uspjeli da ih nadvladaju
56 pregleda 13 komentar(a)
crna gora portoriko, Foto: FIBA
Ažurirano: 06.07.2018. 22:55h

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u polufinale Svjetskog prvenstva.

Propustila je veliku šansu – izgubila je četvrtfinalni meč od Portorika 75:60, zapravo izgubila od je od dva igrača.

Andre Kurbelo i Tori San Antonio odigrali su simultanku sa odbranom „crvenih“, 40 minuta igrali praktično sami protiv petorice i uspjeli da ih nadvladaju.

Kurbelo je ubacio 20 poena, uz po osam skokva i asistencija, dok je San Antonio postigao 30 (šest skokova i tri asistencije).

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini, u kojoj su Portorikanci sa plus pet na poluvremenu došli do 14 poena prednosti uoči posljednjih deset minuta.

Momci Mladena Ostojića nisu mogli do preokreta.

Nije ovo bila noć naših najboljih igrača, lidera ovog tima. Jovan Kljajić (10), Bojan Tomašević (10) i Stefan Vlahović (8) su bili daleko ispod svog uobičajenog nivoa, a cijeli tim djelovao neorganizovano u napadu, o čemu govori i 19 izgubljenih lopti.

Ipak, plasman među osam najboljih na svijetu, nakon evropskog srebra, odličan je rezultat za crnogorsku košarku i potvrda talenta generacije igrača rođenih 2001. godine i mlađih.