1 komentar(a)
Felipe Rejes, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.05.2013. 21:31h

Real je drugi finalista završnog turnira Evrolige, koji se igra u Londonu.

Madriđani su u polufinalu bili bolji od Barselone 74:67 (11:18, 28:15, 9:18, 26:16), pa će u nedjelju protiv Olimpijakosa odlučivati o novom prvaku Evrope.

U 33. minutu nije izgledalo da će četa Pabla Lasa izaći kao pobjednika.

Katalonci su nakon trojke Džoe Inglsa poveli 61:52 i bili su na pragu velikog finale.

Međutim, nakon tajm-auta, Real je zaigrao kao u transu, do kraja je napravio seriju 23:6 za trijumf.

Tako je “kraljevski klub” došao u priliku da prvi put nakon 1995. godine postane najbolji tim na Starom kontinentu.

Junak pobjede je iskusni centar Felipe Rejes, koji je 11 od 17 poena ubacio u posljednjoj četvrtini.

Serhio Ljulj je dodao 13, a Serhio Rodriges 12 uz devet asistencija.

Marselinjo Uertas je za Katalonce dao 19 koševa, ali je bio, slobodno se može reći, tragičar jer je na šest razlike za Real, minut prije kraja promašio trojku.

Potom je 20-tak sekundi prije kraja dao loptu u ruke Rudi Fernandezu, čime je šansa za preokret otišla u nepovrat.

Ante Tomić je ostvario dabl-dabl učinak (18 poena, 12 skokova).