Tadž Gibson kažnjen 25.000 dolara

Tadž Gibson, Foto: Dalje.com
Ažurirano: 10.05.2013. 20:36h

Tadž Gibson, krilni centar Čikaga, kažnjen je sa 25.000 dolara zbog sukoba sa sudijama u drugoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije protiv Majamija, koju je njegov tim izgubio 115:78 (rezultat u seriji 1-1).

Gibson je zaradio dvije tehničke greške zbog čega je isključen u drugom minutu posljednje četvrtine, a poslije imao je verbalni sukob sa arbitrima, posebno sa Skotom Fosterom.

“Bio sam veoma žestok prema Skotu. Takva je bila situacija, riječ je o plej-ofu i svašta se kaže. Ne mislim ništa loše o tom čovjeku. Trebalo je da postupim drugačije, ali je ta reakcija bila posljedica frustracije”, rekao je Gibson.

Na utakmici je dosuđeno čak devet tehničkih grešaka, isključenje je zaradio i Žoakim Noa, ali nije dobio novčanu kaznu.