Djurent "terorisao" Hjuston za novo slavlje Oklahome

"Nisam se osjećao isto. Znam da u svakoj narednoj utakmici moram da dam sve od sebe", istakla prva zvijezda Tandersa
Djurent, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.04.2013. 07:42h

Prije treće utakmice protiv Hjustona, Kevin Djurent je rekao da će sve uraditi da se ne osjeti odsustvo njegovog velikog prijatelja Rasela Vesbtruka, koji je završio sezonu zbog povrede koljena.

I obećanje je održao. Ubacio je 41 poen (27 u prvom poluvremenu) i imao 14 skokova, čime je doveo Oklahomu na korak od plasmana u narednu rundu takmičenja.

Rokitsi su u natavku igrali mnoo bolje, uspjeli su da se vrate iz minusa od 26 poena i četiri minuta prije kraja su poveli, ali je Djurent trojko vratio prednost svog tima na 100:99 i novi trijumf.

"Nisam se osjećao isto. Znam da u svakoj narednoj utakmici moram da dam sve od sebe. Svaka naredna utakmica je za Rasela. Poslao mi je poruku na poluvremenu i na kraju utamice. Čestitao mi je da pobjedi i rekao da me voli“, rekao je Djurent, koji je odmarao svega 44 sekunde, nakon meča

On je imao podršku od Serža Ibake (17 koševa, 11 skokova) i Redži Džeksona (11), koji je u starnoj postavio zamijenio Vestbruka, koji je juče operisan.

Džejms Harden je za Hjuston ubacio 30 koševa.

"Moramo da nađemo način da dobijemo ovu ekipu“, istakao je kevin Mekhejl, strateg Rotiksa.

Zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini, memfis je savladao Los Anđeles Kliperse i izjednačio u seriji.

Domaći sastav je napravio seriju 18:6 i meč mirno priveo kraju.

Mark Gasol je dao 24 poena i uhvatio 13 lopti, a pratili su ga Zek Rendolf (24, devet uhvaćenih lopti), Majkl Konli (15, 13 asistencija) i Tajšon Prins (15).

"Energija Marka i Zeka je nevjerovatna. Teško je igrati protiv njih, morata da ih umorite ako želite da nešto uraditi. Kada su oni raspoloženi, teško je dobiti Memfis“, objasnio je bek L. A. Klipersa Kris Pol, koji je meč okončao sa 19 koševa.

Isti učinak imao je i Blejk Grifin, koji je uz to uhvatio i 10 lopti.

Čikaga je u "ludom“ meča nakon tri produžetka dobio Bruklin. Bulsi su imali vođstvo poslije prvog poluvremena, ali su Netsi preokrenuli u trećem periodu.

Bolja igra Bruklina nastavila se i u posljednjoj četvrtini, i na manje od četiri minuta ore kraja bilo je 95:109 za goste.

Tada je na scenu stupio Nejt Robinson. Omeleni plej "bikova" je poveo seriju svog tima 14:0, kojoj je doprinjeo sa 12 poena, i rezultat je izjednačen na 109:109.

Poslije ofanzivnog skoka i dvojke Žoakima Noe bilo je 111:111 i sa tim rezultatom se otišlo u prvi produžetak.

U prvom produžetku nijedan tim nije mogao da se odlijepi.

Džo Džonson teškim šutem pored četiri igrača izjednačuje na 119:119 u posljednjem minutu.

Sekundu i po pre kraja Robinson je donio vođstvo Bulsima suludim šutem sa jedne noge iz trka od tablu. "Junajted centar je "eksplodirao" slaveći vođstvo 121:119.

Ipak, odgovorio je Džo Džonson, pogodivši novu dvojku za drugi produžetak.

Slična igra viđena je i u drugom produžetku, a loša okolnost po Čikago bila je šesta lična greška za Robinsona.

Ipak, poslije novih dodatnih pet minuta bilo je 127:127 i otišlo se u treći produžetak.

Domaćin je u podršku sa tribina uspio da se odlijepi i slavi.

Robinson je dao 34 poena, od toga čak 23 u četvrtoj četvrtini, pa mu je nedostajao poen da dostigne rekord Majkla Džordana po broju koševa za četvrtinu jednog igrača Čikaga u plej - ofu.

Karlos Buzer je dodao 21 poen, Kirk Hajnrih je imao 18 poena i 14 asistencija.

Deron Vilijams je za goste dao 32 poena uz 10 asistencija, a Bruk Lopez je imao 26 poena i 11 skokova.

Atlanta je odličnom igrom u prvom poluvremenu, kada je stekla 24 poena prednosti (54:30), riješila pitanje pobjednika u duelu sa Indijanom.

Al Horford je bio nerješiva enigma za goste sa 26 poena i 16 skokova. Dejvid Vest je bio najbolji kod Pejsersa (19).