San Antonio demolirao Lejkerse i poveo 3:0, i Njujork korak od polufinala

San Antonio i Njujork su korak od četvrtfinala, dok je Golden stejt smanjio prednost protiv Denvera na 2:1 u četvrtfinalu plej-ofa NBA lige.
60 pregleda 0 komentar(a)
Tim Dankan i Pau Gasol, Foto: Beta AP
Ažurirano: 27.04.2013. 09:03h

Boston i Lejkersi su sa 17, odnosno 16 titula ubjedljivo najtrofejniji timovi u istoriji NBA lige. Međutim, oba tima se ove sezone nalaze korak od ekspresne eliminacije već u prvom kolu plej-ofa – Seltiksi gube 3:0 od Njujorka, isti zaostatak imaju i Lejkersi protiv San Antonija.

San Antonio je u Los Anđelesu savladao Lejkerse 120:89 i nanio im najteži poraz kod kuće u plej-ofu u klupskoj istoriji. Oboren je do juče rekordni minus od 29 poena protiv Portlanda iz maja 2000. godine...Bez povrijeđenog Kobija Brajanta, Lejkersi su još jednom pokazali da su lak plijen za Teksašane. Da sve bude još gore, u trećoj utakmici nije bilo ni povrijeđenih Stiva Neša i Stiva Blejka, a nije mogao da igra ni Džodi Miks, pa su mjesto u startnoj petorci našli Andrju Gudelok i Darijus Moris, koji su ove sezone, inače, malo igrali, ali su ovu minutažu dobro iskoristili sa 24, odnosno 20 poena.

Konačan ishod meča ishod mogao se naslutiti već poslije prve četvrtine koju su gosti dobili 30:18. Predvođen Timom Dankanom, koji je uz 26 koševa imao i devet skokova, San Antonio je sa lakoćom održavao rezultatsku prednost da bi na kraju stigao do ubjedljive pobjede.

Uz Dankana odličnu partiju u redovima San Antonija pružio je i francuski as Toni Parker koji je utakmicu završio sa 20 poena i sedam asistencija.

Na suprotnoj strani prednjačili su centri Dvajt Hauard i Španac Pau Gasol. Hauard je, uz 25 koševa, imao i 11 skokova, dok je Gasol ostvario još jedan tripl-dabl - 11 poena, 13 skokova i deset asistencija. Moris je dodao 24, a Gudelok 20 poena.

Naredna utakmica igra se u nedelju, takođe u Los Anđelesu, a velika je vjerovatnoća da će Lejkersi, koji igraju bez povrijeđenog Kobija Brajanta, prvi put od 1967. godine učešće u plej-ofu završiti već u prvoj rundi.

Njujork je slavio u bostonskom TD Gardenu 90:76, a Seltiksi ni u trećem meču protiv Niksa nijesu uspjeli da dođu do 80 poena. Njujork je, tako, korak od drugog kruga plej-ofa, prvi put od 2000. godine.

Do nove pobjede Njujorčane je predvodio Karmelo Entoni sa 26 koševa, a veoma zapaženu rolu imao je Rejmond Felton čiji je učinak iznosio 15 poena i deset asistencija. Džej Ar Smit je, takođe, imao 15 poena, ali je u posljednjoj četvrtini napravio glupost, pošto je laktom pogodio Džejsona Terija i zaradio automatsko isključenje, pa mu sada prijeti i dodatna suspenzija.

U poraženom Bostonu prednjačio je Džef Grin sa 21 košem, Pol Pirs je dodao 17, a Kevin Garnet 12 uz čak 17 skokova.

Zahvaljujući pobjedi kod kuće sa 110:108, Golden stejt je poveo 2:1 u seriji protiv Denvera, koji je na poluvremenu imao 12 poena prednosti (66:54). Voriorsi su preokrenuli u trećoj četvrtini, a onda u neizvjesnoj završnici došli i do pobjede. I gosti su imali priliku da slave, ali je šut za tri poena Andre Igudale, uz zvuk sirene, bio neprecizan.

I pored povrede lijevog skočnog zgloba, Stiven Kari je predvodio Golden stejt sa 23 poena, a po 19 su ubacili Herison Barns i Karl Lendri.

Kod Nagetsa je Taj Loson sa 35 poena (uz deset asistencija) postavio lični rekord u utakmicama doigravanja.

Četvrti meč igra se nedjelju, takođe u Ouklendu.

Četvrtfinale:

Istočna konferencija

Boston - Njujork 76:90 (Grin 21 p, Pirs 17 p - Entoni 26 p, Felton 15 p, 10 as, Smit 15 p)

(Njujork vodi 3-0 u seriji)

Zapadna konferencija:

LA Lejkers - San Antonio 89:120 (Hauard 25 p, 11 sk, Moris 24 p - Dankan 26 p, Parker 20 p)

(San Antonio vodi 3-0 u seriji)

Golden stejt - Denver 110:108 (Kari 29 p, 11 as, Džek 23 p - Loson 35 p, 10 as, Bruer 16 p)

(Golden State vodi 2-1 u seriji)